Ціни на сою впали після загострення протистояння між США та Китаєм

2019-08-02 13:37:51
Ціни на сою впали після загострення протистояння між США та Китаєм

Рішення президента Трампа про запровадження 10% мита на китайські товари вартістю 300 млрд $ слідом за раніше запровадженими 25% митами на товари на суму 200 млрд $ обвалило нафтові та фондові ринки.

 

Вересневі соєві ф’ючерси опустилися до 10-тижневого мінімуму 8,47 $/бушель або 311,18 $/т, тоді як кукурудза впала до 11-тижневого мінімуму 3,93 $/бушель або 156,18 $/т. 

 

Трамп заявив, що Китай не виконує надане три місяці тому обіцяння активізувати закупівлю американської сільгосппродукції, що може зірвати підписання угоди. Країни продовжать торговельні переговори, проте до моменту виконання КРН своєї обіцянки США запровадять додаткове 10% імпортне мито на товари вартістю 300 млрд $.  

 

Тривала торговельна війна між США та Китаєм уповільнила розвиток економік обох країн та може спричинити крах китайської економіки, яка надто перекредитована, тому скорочення експортних продажів може призвести до нової світової кризи.

 

Експортні продажі сої старого врожаю за тиждень виросли до 143 тис т, нового врожаю – до 305 тис т, що все одно поступається експертним очікуванням.

 

Бразилія після зниження попиту з боку Китаю скоротила експорт сої в липні до 7,82 млн т, що на 23% поступається відповідному показнику минулого року та на 1,25 млн т менше, ніж було експортовано в червні.

 

Премія на бразильську сою знову виросла після загострення протистояння між США та Китаєм, тому фермери країни знову отримають додаткові прибутки від обмеження експорту американської сої до Китаю.