Ціни на сою в США зростають в очікуванні активізації продажів до Китаю

У п’ятницю біржові ціни на сою відновилися після попереднього падіння, викликаного арештом віце-президента компанії Huawey, що може зашкодити налагодженню торговельних відносин між США та Китаєм.
Драйвером зростання цін стали чутки про намір китайських державних компаній Cofco та Sinograin придбати 5 млн т американської сої.
Додатково котирування підтримало повідомлення Трампа про «дуже вдалий перебіг переговорів».
Січневі ф’ючерси на сою в Чикаго у п’ятницю виросли до другого за величиною за останні 4 місяці рівня – 9,18 $/ бушель або 337 $/т.
За тиждень експортні продажі сої з США виросли на 41,7% до 890,9 тис т, що також суттєво підтримало ціни, хоча й поступається на 54% минулорічному показнику. Головними покупцями сої стали Аргентина (170 тис т) та Індонезія (150 тис т).
За даними агенції AgRural, в Бразилії соя посіяна на 96% запланованих площ, що продовжує тиснути на ціни, особливо на тлі можливого відновлення імпорту сої з США до Китаю.
Завдяки зниженню цін Тайвань на поточному тижні придбав 7 карго бразильської сої, попри зменшення запасів, обумовлене активним експортом бобів до Китаю протягом останніх 6 місяців.
Ціни на рослинні олії залишаються стабільними завдяки низьким нафтовим котируванням та в’ялому попиту.
Котирування соєвої олії в Чикаго залишилися на рівні 630 $/т, пальмової олії в Куала-Лумпурі – 481,7 $/т.
Ціни на українську соняшникову олію протягом тижня залишалися на рівні 630-635 $/т FOB для поставок в грудні та січні.
Попит на українську сою залишається дуже низьким. Експортери пропонують в порту 320-330 $/т, переробники на заводі – 9500-10000 грн/т.