Ціни на сою сягнули 4-місячного максимуму, а на ріпак – знову оновили рекорд

2021-12-24 12:16:11
Ціни на сою сягнули 4-місячного максимуму, а на ріпак – знову оновили рекорд

Цього тижня ціни на ріпак на паризькій Euronext виросли до рекордного рівня, а котирування на сою сягнули 4-місячного максимуму на занепокоєннях щодо можливого скорочення врожаю у Південній Америці через дефіцит опадів в Аргентині та на півдні Бразилії.

 

Лютневі ф’ючерси на ріпак вчора виросли на 10 €/т до рекордних 756,75 €/т або 857,3 $/т, додавши протягом грудня 14,2% на тлі дефіциту пропозицій та зростання цін на ріпакову олію. Подорожчання газу в Європі до 2180 $/1000 м3 посилює попит на біопаливо, що сприяє зростанню цін на ріпакову олію та ріпак.

 

Водночас січневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі з початку тижня впали на 10 CAD/т до 1010 CAD/т або 787 $/т, втративши за місяць 1,9% ціни.

 

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора перетнули 4-місячний максимум та сягнули 492 $/т на тлі посухи та спеки у Південній Америці, які можуть зменшити врожай сої. Синоптики вважають, що дощі, які пройдуть найближчим часом, не зможуть покращити стан посівів на півдні Бразилії та в Аргентині, які є найбільшими світовими експортерами сої.

 

За словами керуючого директора Teucrium Trading Джейка Хенлі, «в обох країнах панує явище Ла-Нінья, яке зазвичай визиває посуху, і вочевидь воно зберігатиметься протягом усієї зими. Яким би сильним не було явище Ла-Нінья, проте його наявність зі зрозумілих причин тримає торгівлю у напрузі».

 

Скорочення врожаю сої у Південній Америці може скоротити поставки на світовий ринок та посилити експортний попит на сою в США.

 

Водночас експерт Зернової біржі в Росаріо Крістіан Руссо заявив, що посуха, обумовлена явищем Ла-Нінья, зникне вже до наступного місяця, повідомляє агенція Рейтер.

 

Мінсільгосп США окремим звітом повідомив, що за тиждень 10-16 грудня було продано лише 811,5 тис т сої, що є мінімумом поточного сезону. А загалом у сезоні експортні продажі склали 40,9 млн т, що на 14 млн т поступається торішньому показнику, хоча прогноз експорту на поточний сезон зменшено лише на 6 млн т, а виробництво виросло на 6 млн т.

 

Тому у січні посилиться конкуренція між американською та бразильською соєю за ринок Китаю, який зараз надає перевагу бразильській сої завдяки вищому вмісту протеїну та через намагання зменшити закупівлі у США з політичних мотивів.

Коментарі відвідувачів (0):