Ціни на сою продовжують зростати в очікуванні нового звіту USDA

2021-01-11 12:05:46
Ціни на сою продовжують зростати в очікуванні нового звіту USDA

Минулого тижня ціни на сою на біржах США зростали на тлі страйку та посухи в Аргентині, а також в очікуванні нового балансу попиту та пропозиції від USDA.

 

Березневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго виросли до 6,5-річного максимуму 506,7 $/т на новинах про чергові продажі американської сої до Китаю та прогнозах скорочення виробництва у Південній Америці.

 

Деякі аналітики очікують від нового звіту МСГ зниження оцінок врожаю сої та кукурудзи у США у 2020 р, що призведе до скорочення кінцевих запасів та підвищення цін.

 

В разі скорочення кінцевих запасів у США ціни на сою продовжать зростати, оскільки Китай купуватиме американську сою через невизначеність з врожаєм у Південні Америці, де спостерігається дефіцит опадів. За даними аналітиків, понад 60% призначеної для експорту бразильської сої вже законтрактовано, тому будь-яке зниження прогнозів врожаю призведе до зростання котирувань.

 

У п’ятницю МСГ США підтвердило продаж до Китаю 204 тис т американської сої, що стало першим продажем до Китаю, оголошеним через систему щоденної звітності USDA з 6 листопада.

 

За усередненими оцінками аналітиків, прогноз виробництва сої в США у 2020 р. буде зменшено, а оцінку кінцевих запасів у 2020/21 МР знизять ще на 8% до 3,65 млн т, внаслідок чого світові кінцеві запаси скоротяться на 1,7% до 84,2 млн т.

 

Також аналітики очікують зниження прогнозу виробництва сої у 2020/21 МР в Бразилії на 1 млн т до 132 млн т та Аргентині на 1 млн т до 49 млн т.

 

Поки незрозуміло, чи збільшать експерти USDA прогноз імпорту сої Китаєм понад 100 млн т, оскільки останнім часом на тлі зростання цін Китай не дуже активно купував сою, і лише проблеми з врожаєм у Південній Америці можуть знову активізувати закупівлі.

Коментарі відвідувачів (0):