Ціни на сою продовжують знижуватися

2018-06-08 12:19:27
Ціни на сою продовжують знижуватися

Вчора ф’ючерси на сою в Чикаго впали на 3% до рівня 357$/т, що є мінімальним показником 4,5 останніх місяців.

 

Причинами падіння залишаються невизначеність з намірами США оприлюднити 15 червня перелік товарів, які попадуть під імпортне мито, та чудовий стан посівів сої в США.

 

За заявою офіційного представника міністерства торгівлі КНР Гао Фень, Китай має намір виконати усі домовленості, що були досягнуті на переговорах 17-18 травня у США та 2-4 червня в Китаї, в тому числі щодо збільшення закупівлі сільгосппродукції з США до 70 млрд доларів на рік.

 

Міністерство торгівлі підписало угоду з китайською телекомунікаційною компанією ZTE, згідно з якою остання зможе працювати з американськими постачальниками у випадку, якщо оплатить штраф 1 млрд $ уряду США, задепонує ще 400 млн $ на окремому рахунку для списання у випадку повторного порушення законів США, та змінить склад ради директорів протягом 30 днів.

 

Ці дії свідчать про те, що досягнуті домовленості почали виконуватися.

 

Зниження цін на сою на світовому ринку відбувається через нарощування експорту бразильської сої, яка подешевшала внаслідок різкого падіння курсу бразильського реала на 20% за два місяці. 

 

Ціни на рослині олії продовжують падіння через зниження попиту. Пальмова олія з початку літа втратила 2,17% і торгується на рівні 2387 ринггітів або 600 $/т, соєва олія в Чикаго подешевшала на 3% до 671 $/т.

 

Зниження цін на пальмову та соєву олії призвели до падіння цін на українську соняшникову олію до 725-730 $/т FOB.

 

Експортний попит на українську сою дуже низький, а переробники знижують закупівельні ціни через падіння цін на олію та шрот. Закупівельна ціна на сою з доставкою на завод за тиждень знизилася на 400-500 грн/т та наразі складає 12800-13000 грн/т. 

Коментарі відвідувачів (0):