Ціни на соняшник падають слідом за котируваннями олії

2019-09-30 12:48:19
Ціни на соняшник падають слідом за котируваннями олії

На тлі сезонного зростання пропозицій соняшникової та соєвої олії та зменшення прогнозів споживання триває зниження цін на рослинні олії та, відповідно, закупівельних цін на соняшник та сою.

 

Ф’ючерси на пальмову олію впали до серпневого рівня під тиском ринку рослинних олій та низького експортного попиту. Грудневі контракти на сиру пальмову олію в Малайзії за день впали на 0,9% до 513,6 $/т, а загалом за 5 тижнів – на 5,8% на тлі посилення конкуренції.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за два тижні опустилися до 634,5 $/т.

 

Китай активізував закупівлю сої в США та придбав минулого тижня 1 млн т, завдяки чому ціни на олійну виросли спочатку до 330 $/т. Проте тривалі вихідні в Китаї дещо зменшили попит, через що в п’ятницю ціни на сою опустилися до 325,5 $/т.

 

Ціни на українську соняшникову олію також знижуються на тлі зростання пропозицій та конкуренції з іншими рослинними оліями. Ціни пропозицій на поставки у листопаді складають 690 $/т FOB, тоді як ціни попиту не перевищують 685 $/т FOB. Збільшення пропозицій поставок у 1 кварталі 2020 року опустило ціни до 680-690 $/т FOB, а ціни попиту до 675-678 $/т FOB.

 

В Україні на 26 вересня з 71% площ намолочено 9,6 млн т соняшника з врожайністю 2,3 т/га. В центральних, західних та північних областях врожайність вища, ніж торік, тому прогноз врожаю на рівні 15 млн т виглядає досить реальним.

 

Закупівельні ціни на соняшник залишаються на мінімальному рівні 8200-9200 грн/т з доставкою на завод. Окремі переробники скорочують закупівлю через значні запаси та відсутність місця для зберігання. Нарощування переробних потужностей дозволяє Україні переробити весь врожай олійних культур, проте вал пропозицій дає можливість переробникам не накопичувати значні запаси сировини та не витрачати кошти на її зберігання.

 

Сої з 55% площ намолочено 2 млн т з врожайністю 2,34 т/га, а загальний врожай може скласти 3,8 млн т. На тлі низького експортного попиту обсяги внутрішньої переробки сої зростатимуть, тому переробники будуть завантажені сировиною до кінця сезону.

Коментарі відвідувачів (0):