Ціни на соняшник отримали підтримку від ринку сої
Потужні опади в США на минулому тижні збільшили відставання в збиранні сої. Так, на 14 жовтня соя зібрана на 38% (+6% за тиждень) запланованих площ, що суттєво поступається показнику минулого року 47% та середньому 5-річному рівню - 53%.
Дані жовтневого звіту USDA по сої та відставання темпів збирання стали поштовхом для зростання котирувань на соєві боби та олію в Чикаго до 325 $/т та 655 $/т відповідно, хоча прогноз сухої та теплої погоди на наступний тиждень буде тиснути на ціни.
Зростання ціни на соєву олію підтримує ціни на пальмову олію, які на біржі в Куала-Лумпурі після падіння стабілізувалась на рівні 2191 ринггитів або 527 $/т.
Зниження темпів експорту пальмової олії також буде тиснути на котирування в найближчій перспективі.
Трейдери розуміють, що падіння цін на рослинні олії зупинилося, тому ціна попиту на українську соняшникову олію виросла на 5 $/т до 660-665 $/т FOB-Чорне море.
Це втримало закупівельні ціни на соняшник від подальшого зниження, а деякі переробники навіть підвищили ціну закупівлі на 50-100 грн/т до 10100 -10500 грн/т з доставкою на завод.
Експортний попит на українську сою залишається на низькому рівні, та не створює відчутної конкуренції для переробників, які досить стримано купують сою та віддають перевагу високопротеїновим бобам, чим знижують ціни закупівлі.
Експортери пропонують в порту за сою з гмо 340 $/т, а переробники готові платити 10500-10600 грн/т з поставкою на завод. Проте більшість купує олійну виключно у виробників, тому посередники практично не цікавляться соєю на ринку.