Ціни на соєву олію в Південній Америці впали до 2-річного мінімуму

2023-03-27 12:03:57
Ціни на соєву олію в Південній Америці впали до 2-річного мінімуму

За даними компанії Platts, що входить до складу S&P Global Commodity Insights, 22 березня ціни на травневі поставки соєвої олії впали до 988,55 $/т як на FOB Up River (Аргентина), так і на FOB Paranaguá (Бразилія), що є найнижчим рівнем з 27 січня 2021 р.

 

На тлі падіння цін на соєву олію на FOB в обох країнах на майже 20%, на СВОТ ф’ючерси також знизилися на 15%.

 

Попри значне скорочення урожаю сої в Аргентині, увага трейдерів прикута до рекордного урожаю в Бразилії, падіння ринків енергоносіїв, макроекономічних коливань та низького попиту з боку основних покупців, зокрема Китаю та Індії.

 

Індія у березні скористалася можливістю безмитного імпорту соєвої олії та значно поповнила запаси, тому з квітня зменшить закупівлі.

 

На цьому тлі премія за терміновість у Південній Америці була низькою, і травневі контракти на FOB Up River та FOB Paranaguá 22 березня були на 980 пунктів дешевші, ніж на СВОТ. Торік в цей період вони були дорожчі на 90 пунктів та 70 пунктів відповідно.

 

Рішення Бразилії про зниження обсягів переробки олії на біодизель також пов’язане з поточним тиском на ціни. Влада країни збільшила обов’язкову добавку до дизельного пального з поточних 10% до 12%, починаючи з квітня, з поступовим збільшенням до 15% до 2026 р. Це частково підірвало виробництво біопалива, в якому пропонувалося використовувати 15% (В15) олії.

 

Після зміни мандату на біодизель бразильська асоціація виробників олійних культур Abiove заявила, що у 2022 р внутрішнє споживання соєвої олії складе 8,95 млн т, хоча раніше його оцінювали у 9,15 млн т. Як наслідок, збільшаться експортні поставки, які вже склали 2,15 млн т у порівнянні з попереднім прогнозом у 1,75 млн т.

 

Нагадаємо, що соєва олія є основною сировиною для виробництва біодизельного пального в Бразилії.

Коментарі відвідувачів (0):