Ціни на соєву олію на біржі в Чикаго оновили 12-річний максимум

2021-05-05 12:04:11
Ціни на соєву олію на біржі в Чикаго оновили 12-річний максимум

Вчора на чиказькій СВОТ ф’ючерси на сою сягнули 12-річного максимуму на тлі скорочення запасів сої в США та зростання цін на нафту.

 

Ф’ючерси на нафту на світових біржах подорожчали на 2% на очікуваннях активізації попиту внаслідок гарних підсумків вакцинації населення у США, Великобританії та Ізраїлі. Ринок підтримали також підсумки засідання представників ОПЕК+, що пройшло минулого тижня, де домовилися протягом наступних трьох місяців поступово збільшити видобуток та підтвердили виконання своїх зобов’язань всіма учасниками.

 

Вчора на початку сесії липневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 6% до 1483 $/т, сягнувши рівня закриття травневих контрактів та перевищивши 12-річний максимум, проте пізніше знизилися до 1397 $/т, тоді як грудневі ф’ючерси за день подорожчали на 1,3% до 1200 $/т. Запаси соєвої олії в США на кінець березня склали лише 1 млн т, що на 3% поступається очікуванням аналітиків та на 4% - торішньому рівню.

 

Ф’ючерси на сою активно зростали на тлі стрибка цін на кукурудзу, навіть незважаючи на активізацію сівби в США.

 

За даними щотижневого звіту USDA, станом на 2 травня соєю в США засіяно 24% запланованих площ у порівнянні з 21% торік та 11% в середньому за 5 років на цю ж дату.

 

Червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з понеділка виросли на 1,5% до 4042 рінггитів/т або 980 $/т на прогнозах збільшення виробництва в країні у квітні на 3-7% та експорту – на 10-13%, що призведе до скорочення запасів пальмової олії.

 

Внаслідок тривалих вихідних в Україні, Китаї та Росії реакція на зростання цін на соєву олію стане відомою лише наприкінці тижня.

Коментарі відвідувачів (0):