Ціни на соєвий шрот в Китаї у травні впали на 14%, що посилює тиск на світові ціни на сою

За даними системи товарного аналізу Китаю SunSets, у травні країна зменшила імпорт соєвої сировини, зокрема соєвого шроту, і ціни на нього на внутрішньому ринку з початку місяця впали на 13,77%.
Після травневих свят поставки сої до портів КНР відновилися, а введення тарифних декларацій призвел до зниження цін на сою. Виробники кормів купують сировину лише за необхідності, і внутрішні спотові ціни на соєвий шрот також падають, - зазначають у SunSets.
Станом на 20 травня середня спотова ціна на соєвий шрот впала нижче рівня 3000 юанів/т або 418 $/т (-15% за місяць), що посилило тиск на світові ціни на сою та шрот, особливо на тлі збільшення поставок з Південної Америки.
Липневі ф’ючерси на соєвий шрот в Чикаго за три місяці знизилися на 4% до 300 $/т.
За даними аналітиків, протягом травня обсяги імпорту сої залишалися високими, а завантаженість заводів по виробництву соєвої олії збільшилася, тоді як попит на терміналах залишається середнім.
Раніше повідомлялося, що у квітні Китай зменшив імпорт сої до 10-річного мінімуму внаслідок затримок з митним оформленням та з поставками з Бразилії, де повільне збирання врожаю та логістичні проблеми негативно вплинули на вантажопотік.
Експерти вважають, що у травні та червні Китай збільшить імпорт сої порівняно з минулим роком на 3% до рекордних для цього періоду 11 млн т, але загальний імпорт залишиться на рівні 6-річного мінімуму.
Агенція ANEC прогнозує, що Бразилія у травні збільшить експорт сої порівняно з квітнем на 7,7% з 13,476 до 14,52 млн т (13,472 млн т у травні 2024 р).
На тлі рекордного врожаю сої Бразилія нарощує експорт соєвого шроту, відвантаживши у 1-му кварталі рекордні 5,4 млн т, і, за прогнозами аналітиків, надалі продовжить нарощувати поставки.