Ціни на рослинні олії зростають по мірі відновлення попиту

2020-03-04 12:38:09
Ціни на рослинні олії зростають по мірі відновлення попиту

Різке падіння котирувань на рослинні олії та продукти їх переробки, викликане панікою на фінансових та товарних ринках через поширення короновірусу, цього тижня зупинилося, оскільки низькі ціни на ці товари сприяли відновленню попиту на них.

 

Після рішення ФРС США про зниження облікової ставки з 1,5-1,75% до 1-1,25% ціни на всі сільгосптовари виросли на 1-2%. На тлі цієї новини ринки після відкриття почали активно зростати, але наприкінці сесії біржові індекси Dow Jones, S&P500, Nasdaq втратили 2,8-2,9%. Ціни на нафту марки Brent виросли до 53,7 $/барель, але пізніше впали до 52,6 $/барель, зафіксувавши денне зростання на рівні 1,5%.

 

Експерти нагадали, що ФРС не змінював ставку багато років, навіть попри багаторазові заклики Трампа. Тому наразі цей крок свідчить про те, що загроза світової кризи посилилася, ринки не повною мірою оцінюють вплив короновірусу на економіку або ФРС втратив незалежність від уряду США у прийнятті рішень.

 

Вчора ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії виросли на 2,4% до 2337 рінггитів/т або 567,3 $/т завдяки очікуваному збільшенню попиту з боку Китаю та Індії, на покращення відносин з якою сподіваються після заміни прем’єр-міністра Малайзії. Новий очільник уряду пообіцяв зблизити країни, що дозволить активізувати експорт пальмової олії.

 

Ф’ючерси на сою в США вчора виросли на 2%, але потім знизилися до 332,6 $/т, що майже відповідає рівню відкриття сесії. Ціни не підтримало збільшення обсягів переробки сої в США у січні в порівнянні з груднем на 2,3% до 5,14 млн т, що перевищило очікування експертів.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію  в Чикаго виросли на 1,1% до 647,2 $/т.

 

Трейдери очікують рішення уряду Аргентини про зміну експортного мита на сою та продукти її переробки, після чого відновиться реєстрація експортних контрактів та виросте обсяг пропозицій на світовому ринку.

 

В Україні завдяки відновленню попиту ціни на соняшникову олію виросли на 10-15 $/т до 680-690 $/т FOB для поставок у квітні-травні. Ціни на поставки олії до Індії виросли до 730-735 $/т CIF, проте надалі зростання буде обмежене рівнем цін на аргентинську соєву олію, які складають 650-660 $/т FOB, та можуть опуститися після відновлення експорту та збільшення пропозицій.

 

Ціни на ріпакову олію в Голандії за 2 дні виросли на 5 €/т до 787 €/т FOB DM, хоча за поставки в серпні-жовтні пропонують 753 €/т, навіть попри прогнози зменшення врожаю ріпаку в ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):