Ціни на рослинні олії продовжують зростати на тлі подорожчання нафти

2020-09-17 12:03:21
Ціни на рослинні олії продовжують зростати на тлі подорожчання нафти

Обумовлене скороченням запасів в США зростання цін на нафту призвело до подальшого підвищення біржових котирувань на соєву олію та цін на соняшникову олію на фізичних ринках.

 

Вчора на тлі скорочення запасів нафти в США та зупинки деяких виробничих майданчиків внаслідок наближення урагану жовтневі ф’ючерси на нафту марки WTI виросли на 4% до 39,5 $/барель, а листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent – на 3,3% до 41,6 $/барель.

 

Слідом за цінами на нафту котирування соєвої олії в США вчора виросли ще на 2,5% до 772 $/т, що є найвищим рівнем після січневих 780 $/т.

 

Котирування соєвої олії підтримав ринок сої, ціни на яку після попереднього зниження вчора відновилися до 371,2 $/т, що є найвищим рівнем з червня 2018 р, коли почалася активна фаза торговельної війни з Китаєм.

 

В Малайзії вчора був вихідний, тому котирування пальмової олії відреагують на зростання ринків соєвої та соняшникової олії сьогодні, продовживши спекулятивне подорожчання.

 

В Україні триває панічне зростання цін на соняшникову олію, викликане прогнозами різкого скорочення врожаю соняшника та зменшення пропозицій соняшникової олії. Ціни пропозицій на найближчі поставки виросли до 1050 $/т FOB, а ціни попиту піднялися до 1000 $/т FOB, оскільки кількість пропозицій обмежена.

 

Ціни соняшникової олії з поставкою до ЄС та Індії сягають 1080-1100 $/т. Наразі премія за соняшникову олію у порівнянні з соєвою складає 220-250 $/т, а з пальмовою - 300-350 $/т, що незабаром призведе до зниження попиту на соняшникову олію.

 

Ціни на ріпакову олію в Нідерландах перетнули рівень 800 €/т FOB DM на тлі зниження курсу євро та зростання котирувань на ріпак та канолу.

Коментарі відвідувачів (0):