Ціни на рослинні олії продовжують стрімко зростати

2020-08-28 12:05:10
Ціни на рослинні олії продовжують стрімко зростати

Вчора ціни на рослинні олії продовжили зростати. Лідером стали ф’ючерси на соєву олію на біржі в США, які подорожчали слідом за цінами на сою, що ростуть на тлі спеки та посухи в країні.

 

Різке подорожчання соєвої олії підтримало ціни на пальмову олію, що виросли на 1%, та на соняшникову олію, які зростають через низьку врожайність в Україні.

 

Дані по економіці США не підтверджують очікуваного зростання, тому ціни на нафту продовжують опускатися, що надалі посилить тиск на ринки рослинних олій.

 

Вчора на чиказькій СВОТ листопадові ф’ючерси на соєву олію виросли на 3,9% до найвищого з кінця січня 2020 р. рівня 745 $/т, а ціни на сою – на 2% до 347 $/т, оскільки опади, які несе ураган Лаура, не дійдуть до штатів, що страждають від посухи, зокрема Айови.

 

Ціни підтримує активна закупівля сої Китаєм. За даними USDA, експортні продажі сої з США за тиждень впали на 25% до 1,9 млн т (з них 1 млн т сої нового врожаю), проте це втричі перевищує відповідний показник 2019 р. Загалом експортні продажі сої з США сягнули 22,4 млн т, з яких 55% придбав Китай.

 

Завдяки значним надходженням раніше придбаної сої з Бразилії та нещодавно закупленої сої з США Китай збільшує обсяги переробки. Запаси сої також виросли на 130 тис т до 7,25 млн т, соєвого шроту – до 1,17 млн т, олії – до 1,27 млн т. По мірі насичення китайського ринку ціни на соєвий комплекс почнуть опускатися.

 

Ціни пропозицій на фізичних ринках також виросли. Аргентинська соєва олія подорожчала до 760-770 $/т FOB Up River, а українська соняшникова олія зі швидкою поставкою до 5-річного максимуму 850 $/т FOB.

 

Премія на соняшникову олію у порівнянні з соєвою виросла до 90-100 $/т, а з пальмовою – до 180-200 $/т, що негативно вплинуло на попит покупців.

 

Листопадові ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 1% до 2682 рінггитів/т або 643,17 $/т, але подальше зростання обмежує падіння експортного попиту через надто високі ціни. Покупці відмовляються купувати пальмову олію після того, як ціни на неї перетнули 700 $/т, а подорожчання соєвої та соняшникової олії змусить обирати найдешевші пропозиції та зменшить обсяги продажів.

Коментарі відвідувачів (0):