Ціни на рослинні олії продовжують оновлювати рекорди

2020-09-02 12:07:35
Ціни на рослинні олії продовжують оновлювати рекорди

Попри стабільні світові баланси олійних культур та рослинних олій ціни на них залишаються високими і вже перевищують докарантинні рівні. Причиною зростання цін стала активізація попиту з боку Китаю, який нарощує запаси олійних, а також зниження курсу долара відносно інших валют.

 

Найбільше подорожчала пальмова олія, на тлі збільшення Індонезією з 2020 р. використання пальмової олії на біодизель, що скоротило обсяги експорту. У серпні на погодних чинниках почали дорожчати соєва та соняшникова олія, хоча аналітики прогнозували з вересня сезонне зниження цін.

 

За прогнозом найбільшого світового виробника пальмової олії малайзійської компанії FGV Holdings Bhd (FGV), у 2 півріччі ціни на сиру пальмову олію знизяться і наприкінці року сягнуть 2400-2600 рінггитів/т або 575-620 $/т. З червня ціни на малайзійську пальмову олію виросли на 15-16% завдяки активізації попиту з боку Китаю та Індії, але скорочення попиту внаслідок високих цін прискорить їх зниження.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1,7% до 7-місячного максимуму 2784 рінггитів/т або 672,5 $/т слідом за подорожчанням соєвої олії до найвищого з січня рівня.

 

Попри скорочення експорту у серпні на 15%, ф’ючерси на пальмову олію за тиждень виросли на 6,5% у порівнянні з липнем завдяки спекулянтам, яких турбує повільніше, ніж очікувалося, сезонне нарощування виробництва в Малайзії.

 

Індонезійська асоціація пальмової олії (GAPKI) прогнозує скорочення експорту пальмової олії у 2020 р. на 18% до 24,9 млн т, тоді як виробництво зменшиться лише на 2,1% до 46 млн т.

 

На тлі різкого подорожчання пальмової олії та прогнозів зменшення врожаю сої в США ф’ючерси на соєву олію за тиждень виросли на 6,2% до 7,5-місячного максимуму 740 $/т, проте вчора опустилися на 2% на даних про переробку сої в США у липні.

 

За даними звіту Fats and Oil, обсяг переробки сої у липні виріс у порівнянні з червнем на 4% до 5,02 млн т, що перевищило очікування трейдерів, тоді як рівень запасів соєвої олії зменшився на 6,4%.

 

В Україні внаслідок зниження прогнозів виробництва соняшника, обумовлених низькою врожайністю, ціни пропозицій соняшникової олії виросли до 870-880 $/т FOB, що еквівалентно 940-950 $/т CIF India, тоді як ціни попиту не перевищують 830-840 $/т FOB. Покупці очікують сезонного зниження цін, проте трейдери на тлі стримування продажів виробниками змушені підвищувати ціни задля залучення товару, необхідного для виконання контрактів на вересень.

 

За оцінками Мінекономіки, у 2020 р. виробництво соняшника в Україні зменшиться у порівнянні з попереднім роком на 8,5% до 14 млн т внаслідок сухої та спекотної погоди.

Коментарі відвідувачів (0):