Ціни на рослинні олії падають слідом за ринком сої

2019-06-07 12:06:53
Ціни на рослинні олії падають слідом за ринком сої

Ціни на рослинні олії знижуються під тиском падіння нафтових котирувань та напружених відносин між США та Мексикою й Китаєм, які можуть уповільнити розвиток світової економіки.

 

Напередодні оприлюднення червневого звіту USDA ціни на сою в Чикаго знижуються, оскільки трейдери намагаються оцінити збільшення посівних площ під соєю через недосів кукурудзи в США. В понеділок буде оприлюднено звіт по посівах в США, у вівторок – баланс USDA з новими оцінками посівних площ та врожаю сої та кукурудзи в США та у світі.

 

Липневі ф’ючерси на сою торгуються по 318,5 $/т, листопадові – по 328,5 $/т.

 

Експорт сої з США за тиждень виріс на 125 тис т до 510 тис т, що перевищило трейдерські очікування та надало підтримку цінам.

 

Китайська агенція CNGOIC зменшила прогноз імпорту сої до країни в поточному сезоні на 3 млн т до 84 млн т через напругу у відносинах з США.

 

Президент Трамп заявив про запровадження додаткового мита на китайські товари на суму 300 млрд $, якщо на зустрічі з очільником КНР, яка відбудеться в червні в межах саміту G-20, не будуть вирішені питання щодо підписання торговельної угоди.

 

Через тривалі релігійні свята в Малайзії біржові торги по пальмовій олії не проводилися.

 

Ціни на соєву олію в Чикаго вчора виросли на 2% до 611,7 $/т на тлі спекулятивного попиту.

 

В Україні ціни на соняшникову олію різко знизилися через збільшення пропозицій та скорочення попиту, обумовлене падінням попиту на соєву та пальмову олію.

 

Ціни пропозицій на вітчизняну соняшникову олію опустилися до 700 $/т FOB, тоді як ціни попиту – до 686-690 $/т FOB для поставок в червні-вересні.

 

Липневі ф’ючерси на ріпакову олію в ЄС залишаються на низькому рівні 725-730,7 €/т FOB, тоді як серпневі опустилися до 718-722 €/т FOB.

 

Високі ціни на соняшникову олію та зростання курсу валюти збільшили гривневі закупівельні ціни на соняшник в Україні до 11300-11800 грн/т з доставкою на завод. Проте вчора гривня почала зміцнюватися, а олія дешевшати, тому переробники опустили ціни до 11300-11600 грн/т, та надалі їх знижуватимуть.

Коментарі відвідувачів (0):