Ціни на рослинні олії падають під тиском зниження попиту та цін на нафту

2020-11-03 12:03:00
Ціни на рослинні олії падають під тиском зниження попиту та цін на нафту

Ціни на рослинні олії продовжують опускатися під тиском тривалого зниження нафтових котирувань, невизначеності з виборами у США та розвитком світової економіки в умовах пандемії.

 

Ціни на нафту коливаються під тиском збільшення пропозицій на тлі скорочення попиту. Вчора на світових біржах нафтові котирування знизилися на 4% до квітневого мінімуму, проте пізніше відіграли падіння та навіть виросли – січневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures на 2,4% до 38,8 $/барель, грудневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) – на 2,7% до 36,76 $/барель.

 

Посилення карантинних заходів в деяких європейських країнах може скоротити попит на нафту до 2 млн барелів/добу. При цьому Лівія вже збільшила видобуток нафти до 800 тис барелів/добу, а на початку 2021 р. він виросте, за прогнозами Лівійської національної нафтової корпорації (NOC), до 1,3 млн барелів/добу.

 

Світ очікує підсумків виборів Президента США, які пройдуть 3 листопада. Перемога демократа Джо Байдена може посилити тиск на ринок нафти, оскільки він обіцяє зняти санкції з Ірану, що збільшить поставки нафти на світовий ринок на 1,5-2 млн барелів/добу.

 

За оприлюдненими у п’ятницю даними американської нафтосервісної компанії Baker Hughes, кількість працюючих нафтовидобувних установок у США збільшується шостий тиждень поспіль, і минулого тижня виросла на 10 до 211 установки.

 

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії падають четверту сесію поспіль і вчора знизилися на 1,2% до 2975 рінггитів/т або 716 $/т на тлі падіння цін на нафту, зниження прогнозів імпорту до ЄС та меншого, ніж очікувалося, скорочення виробництва.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі у США на початку сесії впали, але пізніше відновилися до 737,4 $/т.

 

Ціни на українську соняшникову олію залишаються на рівні 960-1020 $/т, оскільки покупці стримують продажі. При цьому продавці підвищують ціни, оскільки сировина залишається дорогою внаслідок обмеженої пропозиції з боку фермерів.

Коментарі відвідувачів (0):