Ціни на рослинні олії опускаються під тиском зменшення попиту

2020-04-02 12:16:56
Ціни на рослинні олії опускаються під тиском зменшення попиту

Швидке поширення вірусу Covid -19 у США, де інфіковано вже понад 207 тис людей, тисне на найбільшу світову економіку, оскільки обсяги виробництва та споживання товарів зменшуються.

 

Вчора індекси на фондових біржах США опустилися на 4,4%, а слідом за ними просіли товарні ринки, особливо пшениця та соєва олія, які втратили майже 3,2-3,5%.

 

Одночасно ціни на нафту марки Brent після попереднього падіння до 23 $/барель вчора відновилися до 26,6 $/барель.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію впали на 4,2% до 570 $/т, продемонструвавши найбільше денне падіння останніх двох тижнів та втративши зростання, досягнуте за попередніх 6 сесій.

 

За даними звіту МСГ США, переробка сої в США у лютому в порівнянні з відповідним періодом минулого року виросла на 11%, але й запаси соєвої олії станом на 1 березня виросли на 9% до 941 тис т.

 

Ціни на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора знизилися на 2,6% до тижневого мінімуму 2339 рінггитів/т або 563,47 $/т. Деякі виробники пальмової олії звернулися до влади штату Сабах з проханням скасувати заборону на роботу плантацій та заводів по виробництву цієї продукції, запроваджену на час карантину через пандемію Covid -19.

 

Через різке падіння цін на соєву олію премії відносно пальмової олії зменшились на 7 $/т, а премії відносно соняшникової олії виросли до 80 $/т.

 

Індія внаслідок запровадження карантину різко скоротила попит на олії, що призвело до падіння цін на травневі поставки аргентинської соєвої олії на 4,5% до 570-575 $/т FOB Up River.

 

Відсутність попиту опускає й ціни на українську соняшникову олію, а значні її запаси в портах не дозволяють збільшувати закупівлю соняшника, який виріс в ціні.

 

Зниження цін та відновлення експорту соєвої олії з Аргентини посилює конкуренцію на ринку Індії, де українську соняшникову олію пропонують по 725-735 $/т CIF, а аргентинську соєву – по 655 $/т CIF.

 

Низьке споживання моторного пального в Європі скорочує попит на біодизель та основну сировину для його виробництва – ріпак.

 

Ціни на ріпакову олію в Голландії впали на 10 €/т до 650 €/т для поставок у травні-червні, та 680-690 €/т – для поставок у серпні-вересні.

Коментарі відвідувачів (0):