Ціни на рослинні олії опускаються напередодні виходу звіту USDA

2020-08-12 12:03:57
Ціни на рослинні олії опускаються напередодні виходу звіту USDA

Можливе зниження цін після оприлюднення серпневого балансу USDA на тлі скорочення попиту посилює тиск на перегріті ринки пальмової та соєвої олії, слідом за якими дешевшають соняшникова та ріпакова олія і, відповідно, ріпак та соняшник.

 

Котирування пальмової олії залишаються ціновим індикатором для ринків рослинних олій. Після спекулятивних стрибків останнього місяця, викликаних можливим зниженням виробництва та нарощуванням експорту, ціни розвернулися донизу під тиском фундаментальних чинників – збільшення пропозицій соєвої та соняшникової олії та зменшення попиту на надто дорогу пальмову олію, насамперед, з боку Індії та Китаю.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії цього тижня знизилися на 4,4% до мінімального серпневого рівня 2643 рінггитів/т або 630,8 $/т, навіть попри скорочення виробництва за 10 днів серпня у порівнянні з липнем на 8%, про що повідомили в Асоціації пальмової олії Південного півострова (SPPOMA).

 

Ф’ючерси на соєву олію в США з понеділка знизилися на 1,7% до 668,4 $/т слідом за падінням цін на пальмову та аргентинську соєву олію.

 

За даними агенції Agrisensus, аргентинська соєва олія подешевшала на 20 $/т до найнижчого за 6 тижнів рівня 715-720 $/т FOB Up River на чутках про скасування Індією, яка є її основним покупцем, декількох контрактів на поставку соєвої олії з Аргентини, та придбання дешевшої чорноморської олії.

 

Чорноморська соняшникова олія з насіння нового врожаю продовжує дешевшати на новинах про можливе збільшення експортного мита на насіння соняшника в Росії, що призведе до падіння цін на соняшник та збільшення обсягів виробництва та експорту соняшникової олії.

 

Посушлива погода в Україні та Росії знижує потенціал врожаю соняшника, проте він буде доволі значним завдяки збільшенню посівних площ.

 

Ціни на поставки української соняшникової олії у жовтні-грудні опустилися до 745-755 $/т FOB, а переробники за поставки соняшнику на завод у вересні-жовтні наразі готові платити 10800-11000 грн/т.

 

В разі подальшого падіння ринків рослинних олій ціни на соняшник нового врожаю продовжать знижуватися слідом за цінами на ріпак, які за тиждень опустилися в порту на 500-700 грн/т до 13700-13800 грн/т. 

Коментарі відвідувачів (0):