Ціни на ріпак та канолу відновили зростання на тлі незначних опадів в Канаді

2021-08-06 12:50:20
Ціни на ріпак та канолу відновили зростання на тлі незначних опадів в Канаді

Стан посівів в Канаді за тиждень не сильно погіршився завдяки опадам, що виявилися меншими ніж очікувалося, та нерівномірними. Проте температура залишається вищою за норму, тому ціни на ріпак та канолу відновили зростання.

 

Влада найбільших канадських провінцій щотижня оприлюднює звіти, які дають ринку інформацію про перспективи врожаю каноли та пшениці.

 

В провінції Саскачеван, що є основним виробником каноли, минулого тижня випало 10-18 мм опадів, але в окремих районах дощів взагалі не було. Більша частина провінції з початку червня страждає через дефіцит опадів, тому запаси ґрунтової вологи продовжують зменшуватися, і на 31% оцінюються як низькі, на 66% - як дуже низькі, і лише на 3% як нормальні у порівнянні з 4% тиждень тому.

 

Спека призводить до висихання та раннього дозрівання посівів, які обмолочені вже на 3% площ, що значно перевищує середньорічні показники. На вихідних очікуються дощі та грози, а протягом наступного тижня опадів не прогнозується, а спека знову перевищуватиме 25оС.

 

В провінції Манітоба опади були нерівномірними, тому в центральних та північно-західних районах в доброму або відмінному стані знаходяться 30-50% посівів каноли, а на півдні та сході лише 5-10%.

 

Протягом 5-7 днів в провінціях Альберта та Манітоба пройдуть найбільш потужні дощі, які сприятимуть наповненню каноли.

 

Ціни на канолу після п’ятничного обвала з початку тижня виросли на 0,9% до 887,9 CAD/т або 710,3 $/т, що на 15% перевищує рівень попереднього місяця.

 

Новини з Канади та затримка збирання ріпаку в ЄС та Україні підтримують ціни на ріпак на високому рівні. На біржі Euronext серпневі ф’ючерси на ріпак вчора виросли на 6,25 €/т до 539,5 €/т або 637,9 $/т, що відповідає рівню минулого тижня та на 4% перевищує показник попереднього місяця.

 

В Україні закупівельні ціни на ріпак в портах виросли до 19000-19300 грн/т або 620-630 $/т, що активізувало продажі. Періодичні дощі затримують збирання, а виробники не поспішають з продажами, очікуючи зростання цін до 19500-19600 грн/т.

Коментарі відвідувачів (0):