Ціни на ріпак під тиском пропозиції дешевої сої

2018-09-07 12:03:30
Ціни на ріпак під тиском пропозиції дешевої сої

На цьому тижні знову безрезультатно завершилися перемовини по торговельних відносинах між США та Китаєм, що призвело до подальшого падіння ф’ючерсів на сою в Чикаго до рівня 307$/т. Ціни на сою залишаються під тиском збільшення прогнозів виробництва від деяких аналітичних агенцій напередодні виходу на наступному тижні прогнозних балансів від USDA. Аналітики агенції Informa Economics збільшили прогноз врожайності сої в США до 52,9 бушеля/акр, що на 1,3 бушеля/акр більше серпневого прогнозу USDA, а оцінку валового збору підвищили до рекордних 127 млн т. Експерти брокерської компанії Allendale, Inc оцінюють врожайність сої в США на рівні 52,2 бушеля/акр, а валовий збір – на рівні 126,1 млн т (проти 124,8 млн т USDA).

 

Додатково на ринок сої тисне прогноз скорочення імпорту сої Китаєм, обумовлений зниженням попиту на соєвий шрот з боку виробників свинини, які постраждали від свинячого грипу.

 

Скорочення виробництва ріпаку в ЄС через посушливі погодні умови стало причиною зростання цін на ріпак до 380 €/т, але переробники віддають перевагу більш дешевій сої. За прогнозами, імпорт сої до ЄС в цьому сезоні виросте на 1,5 млн т до 15,2 млн т.

 

  • Ціни на ріпак на Euronext вчора знову знизились на 3 €/т до 372 €/т або 432,8 $/т.  

 

Європейські трейдери вже не беруть до уваги прогнози зменшення виробництва каноли в Канаді, а також нижчі за очікувані запаси каноли на рівні 2,39 млн т, про що повідомило управління Статистики Канади.

 

Ф’ючерси на канолу в Чикаго за останні три дні виросли на 3 долари до 498,8 CAD/т або 380 $/т після оприлюднення інформації про зниження температури та можливі заморозки в провінції Саскачеван, що може пошкодити посіви та призупинити збирання врожаю каноли.

 

Україна з початку року вже експортувала понад 1 млн т ріпаку, і ще планує експортувати щонайменше 1,3 млн т, проте попит на ріпак продовжує падати через зменшення кількості учасників ринку, які ведуть закупівлю. Закупівельні ціни на український ріпак залишаються на рівні 420-422 $/т або 13800-13900 грн/т з доставкою в порт, при цьому попит з боку переробників майже відсутній, оскільки вони почали приймати сою та соняшник нового врожаю. 

Коментарі відвідувачів (0):