Ціни на пшеницю зростають завдяки активізації попиту

2019-01-09 12:04:33
Ціни на пшеницю зростають завдяки активізації попиту

Заплановані багатьма країнами-імпортерами на початок січня тендери по закупівлі пшениці розігрівають ціни на фізичному та біржовому ринку.

 

Так, єгипетський оператор GASC сьогодні планує придбати щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою протягом 20 лютого-10 березня, що стане новим індикатором цін на європейське та американське зерно.

 

На тендері, оголошеному японським імпортером MAFF задля купівлі 95,944 тис т пшениці з поставкою в лютому-березні, будуть змагатися австралійська, канадська та американська борошномельна пшениця.

 

Європейські трейдери сподіваються, що французька пшениця переможе на тендері в Алжирі, який в сезоні 2018/19 придбав 80% експортованої з Франції м’якої пшениці. Шанси на перемогу посилює повернення в грудні судна аргентинської пшениці через невідповідність якості.

 

Туніс планує придбати 100 тис т пшениці твердих сортів з поставкою в лютому-березні.

 

Крім цього, на наступному тижні заплановані тендери по закупівлі пшениці у Тайвані, Йорданії та Марокко, а наприкінці місяця в Сирії, Судані та Ефіопії.

 

  • Вчора пшеничні ф’ючерси в Парижі виросли на 0,75 €/т до 206 €/т або 235,99 $/т на позитивних сподіваннях щодо тендеру в Алжирі та на тлі коригування курсу євро після бурхливого зростання напередодні.

 

Трейдери очікують активізації експорту американської пшениці після зростання цін на причорноморське зерно, що сприяє спекулятивному зростанню котирувань на біржах США.

 

Березневі котирування на пшеницю виросли:

  • на 0,37 $/т до 190,24 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,74 $/т до 185,55 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Проте подешевшала на 0,28 $/т до 208,42 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

В Росії сьогодні перший робочий день в новому році, тому високої торгової активності не очікується.

 

В Україні активний експорт кукурудзи посилив логістичні проблеми в портах. Подекуди не вистачає місткостей для перевалювання пшениці, тому трейдери змушені піднімати ціни на пшеницю задля залучення необхідних обсягів в портах.