Ціни на пшеницю зростають на підсумках останніх тендерів

2019-10-09 12:04:47
Ціни на пшеницю зростають на підсумках останніх тендерів

Вчора світові ціни на пшеницю активно зростали, хоча трейдери не очікували зміни котирувань до оприлюднення нового звіту USDA. Проте підвищення закупівельної ціни на тендерах в Єгипті та Йорданії на тлі подорожчання кукурудзи в США призвело до спекулятивного зростання пшеничних котирувань.

 

Єгипетський GASC придбав 295 тис т української та російської пшениці за ціною, на 8 $/т вищою, ніж ціна придбаної два тижні тому великої партії чорноморського зерна.

 

Йорданія придбала 60 тис т пшениці з поставкою наприкінці січня за ціною 229,8 $/т CFR Aqaba, яка на 8,8 $/т перевищує ціну попередніх торгів.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 3% на тлі прогнозів зменшення врожаю та збільшення споживання кукурудзи в США. Ціни на пшеницю також підтримали снігопади в штатах Монтана та Північна Дакота.

 

Спекулянти вчора розігнали ціни на грудневі ф’ючерси на м’яку пшеницю в Чикаго до 2-місячного максимуму. Інвестори закривають короткі позиції напередодні оприлюднення звіту USDA, де можуть бути зменшені прогнози світового виробництва кукурудзи, сої та пшениці.

 

Грудневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

  • на 4,04 $/т до 183,81 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,94 $/т до 150,74 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,84 $/т до 199,70 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Ринок французької пшениці зростав слідом за Чикаго. Тенденцію не переломила навіть невдача на тендері в Єгипті, викликана надто дорогим фрахтом, а також збільшення виробництва пшениці у Великобританії до 4-річного максимуму 16,3 млн т та у Франції до рекордних 39,7 млн т.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,5 €/т до 178 €/т або 195,13 $/т.

 

Загалом експерти очікують, що жовтневий баланс по пшениці від USDA не надто зміниться в порівнянні зі звітом вересня, оскільки зниження виробництва в Аргентині та Австралії буде компенсоване його зростання в Росії та ЄС. Під питанням залишається врожай пшениці в Канаді, проте в жовтневому звіті суттєвих коригувань по ньому, імовірно, ще не буде.

Коментарі відвідувачів (0):