Ціни на пшеницю опускаються за відсутності попиту

2020-02-17 12:03:33
Ціни на пшеницю опускаються за відсутності попиту

Низький попит та відсутність чинників підтримки збільшує обсяг технічних продажів з боку трейдерів, що опускає ціни на пшеницю на біржах та фізичному ринку.

 

В понеділок у США святкуватимуть День Президентів, а напередодні тривалих вихідних пшеничні котирування на американських біржах знизилися, збільшивши загальне тижневе падіння цін на SRW-пшеницю в Чикаго до 2% та HRW-пшеницю до 0,7%. Крім того, на ціни тисне зміцнення курсу долара та падіння сусідніх ринків кукурудзи та сої.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 0,55 $/т до 199,42 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,18 $/т до 171,04 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,46 $/т до 193,08 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Французька пшениця три дні поспіль дорожчала за підтримки збільшення прогнозів експорту та падіння курсу євро, який у п’ятницю опустився відносно долара до найнижчого з квітня 2017 р. рівня 1,0824 $/€.

 

Ринок підтримало погіршення стану посівів озимої пшениці у Франції. Наразі в доброму або відмінному стані знаходяться 65% посівів, тоді як під час попередньої перевірки в листопаді таких було 73%, а на цю ж дату в минулому році – 85%.

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,25 €/т до 194 €/т або 210,05 $/т.

 

Компанія TFFM з Таїланду замовила панамакс необробленої фуражної пшениці з відправкою у травні за ціною 244,5 $/т CFR LO у Бангкоку Феніксі.

 

Ціни пропозицій чорноморської пшениці продовжують знижуватися за відсутності попиту, проте покупці не поспішають укладати угоди, очікуючи подальшого падіння.

 

Росія за тиждень скоротила експорт пшениці до 304 тис т на тлі зменшення поставок до Єгипту та Туреччини, а загалом з початку сезону експортувала 24,4 млн т пшениці, що на 14% поступається минулорічному рівню.

 

Україна в порівнянні з попереднім тижнем збільшила експорт пшениці вдвічі, до 233 тис т, а загалом з початку сезону реалізувала 16,2 млн т пшениці, що на 35% перевищує відповідний показник минулого МР.

 

В Канаді внаслідок скорочення попиту трейдери очікують зниження цін на яру пшеницю, хоча поки вони залишаються стабільними. Протягом тижня країна скоротила експорт пшениці на 38% до 279 тис т, а загалом з початку сезону експортувала 8,9 млн т пшениці, що на 15% поступається рівню минулого року.

Коментарі відвідувачів (0):