Ціни на пшеницю очікують нових закупівельних тендерів

2020-01-29 12:06:38
Ціни на пшеницю очікують нових закупівельних тендерів

У вівторок біржові пшеничні котирування дещо відновилися після попереднього падіння в очікуванні активізації попиту з боку імпортерів.

 

Продовження страйку у Франції підвищило ціни на пшеницю в Парижі, проте їх падіння сьогодні відновить заява державного імпортера Тунісу про те, що французька пшениця не братиме участі в наступному тендері.

 

Докери страйкуватимуть у вівторок та середу, тому частину судів з портів Франції відправили до Німеччини для завантаження експортною пшеницею.

 

Проте зменшення паніки від розповсюдження нового вірусу та його впливу на світову економіку дозволило французькій біржі завершити торги в плюсі.

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 0,25 €/т до 194,5 €/т або 214,27 $/т.

 

Йорданія на тендері 28 січня придбала 60 тис т борошномельної пшениці з протеїном 12,5% імовірно румунського походження з поставкою у серпні за ціною 226,4 $/т C&F, що підтверджує суттєве падіння цін на новий врожай.

 

Трейдери також здивовані, що всупереч очікуваній активізації закупівлі американської сільгосппродукції після підписання торговельної угоди з США, Китай за два останніх місяці придбав майже 1 млн т пшениці з Австралії, Канади та Франції. Китаю потрібна високоякісна пшениця, щоб поповнити внутрішній дефіцит зерна, яке використовується для виробництва хліба, тортів та печива.

 

Ціни в Чикаго падають третій день поспіль. Вчора інвестори проводили спекулятивні продажі на тлі зниження експортного попиту, оскільки надто дорога американська пшениця втратила конкурентоспроможність.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 0,92 $/т до 209,34 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,65 $/т до 177,10 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,84 $/т до 199,24 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

За даними USDA, стан посівів озимої пшениці на півночі США кращий, ніж на півдні через низький рівень запасів вологи. Якщо в доброму або відмінному стані у Північній та Південній Дакотах знаходяться 76% посівів, у Монтані – 71%, Колорадо – 53%, то у Канзасі лише 34%, Оклахомі – 36%, Техасі – 20%.

 

У 2020/21 МР США другий сезон поспіль зберуть найнижчий врожай озимої пшениці, оскільки посівні площі під нею в порівнянні з минулим роком зменшилися на 4% до 31,3 млн акрів.

Коментарі відвідувачів (0):