Ціни на пшеницю очікують нових чинників підтримки

2019-09-27 12:05:44
Ціни на пшеницю очікують нових чинників підтримки

Ціни на пшеницю сподіваються отримати підтримку від проблем з врожаєм в Канаді, Австралії та Аргентині.

 

Експерти IGC в новому звіті залишили прогноз світового виробництва пшениці на рівні 764 млн т, проте знизили оцінку споживання на 1 млн т, внаслідок чого кінцеві запаси виростуть до 272 млн т. Прогноз виробництва пшениці зменшили для Аргентини, але збільшили для ЄС.

 

Трейдери спостерігають за збиранням ярої пшениці та каноли в Канаді, яке затримується опадами та приморозками. Станом на 23 вересня в провінції Саскачеван зібрано лише 39% врожаю в порівнянні з 62% в середньому за 5 років, зокрема ярої пшениці лише 31%. В Манітобі врожай зібраний на 59% площ в порівнянні з 70% в середньому за 3 роки, зокрема ярої пшениці – на 86%.

 

В Аргентині внаслідок тривалої ґрунтової посухи кількість посівів пшениці в поганому та дуже поганому стані за тиждень виросла на 2,5% до 20%. За прогнозами Зернової біржі Буенос-Айресу, відсутність опадів під час наливу зерна значно зменшить врожай.

 

Прогноз дощів зі снігом в штатах Монтана та Північна Дакота, де ще не зібрана яра пшениця, не підтримав ціни на тверду пшеницю в Міннеаполісі, де після шестиденного зростання вони розвернулися донизу, оскільки трейдери почали фіксувати прибутки.

 

Тижневий експорт пшениці з США виявився нижчим, ніж експертні очікування, та склав лише 283 тис т, що на 57% поступається відповідному показнику 2018 р.

 

Ціни на пшеницю в Чикаго та Канзасі вчора зростали слідом за котируваннями чорноморської пшениці та під впливом технічних чинників. Ціни на озиму пшеницю після 5-денного падіння розвернулися догори.

 

Грудневі ф’ючерси виросли:

  • на 2,57 $/т до 177,93 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,56 $/т до 150 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

При цьому на 2,02 $/т до 201,63 $/т подешевшала тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на Eurinext вчора виросли на 2,25 €/т до 173 €/т або 188,97 $/т за підтримки зростання ціни на тендері в Єгипті та падіння курсу євро до 1,0915 $/€.

 

Трейдери розуміють, що цінові мінімуми вже пройдені та найближчим часом ціни на пшеницю будуть зростати, тому активізували закупівлю.

 

Європейських трейдерів поки не турбує збільшення прогнозу виробництва пшениці в Росії, де місцеві виробники стримують продажі в очікуванні зростання цін, що дозволяє активізувати експорт пшениці з ЄС. Подорожчання російської пшениці після тендеру в Єгипті на тлі падіння курсу євро збільшує конкурентоспроможність європейського зерна.

Коментарі відвідувачів (0):