Ціни на пальмову та соєву олію виросли за підтримки квітневого звіту USDA

2020-04-13 12:24:58
Ціни на пальмову та соєву олію виросли за підтримки квітневого звіту USDA

У новому звіті експерти USDA майже не змінили прогнози споживання та експорту рослинних олій, навіть попри обумовлене епідемією Covid -19 скорочення споживання нафти та енергоресурсів.

 

У порівнянні з балансом березня прогноз виробництва рослинних олій зменшили на 0,12 млн т до 204,42 млн т, що на 0,9 млн т перевищить рівень попереднього сезону.

 

Оцінку світового споживання олій зменшили лише на 1 млн т до 203,99 млн т, що на 3,7 млн т перевищить показник минулого МР. Внаслідок цього прогноз світових запасів підвищили на 0,9 млн т до 18,32 млн т в порівнянні з 22 млн т у минулому сезоні.

 

Аналітики особливу увагу приділили даним по пальмовій олії, яку використовують для виробництва біопалива. Вони очікували, що її виробництво скоротиться, оскільки у Малайзії через карантин закриті 75% пальмових плантацій. А внаслідок зменшення попиту на пальне в Індонезії, очікувалося скорочення попиту і на пальмову олію, 30% якої додають до дизельного пального.

 

Проте експерти USDA прогнози виробництва та споживання пальмової олії в порівнянні з оцінками березня майже не змінили. За їх розрахунками, виробництво пальмової олії складе 72,99 млн т, що на 1 млн т поступатиметься рівню минулого року.

 

Прогнози експорту та імпорту пальмової олії також не змінили, внаслідок чого оцінку кінцевих запасів зменшили з 7,53 до 7,49 млн т, що на 3,1 млн т поступатиметься показнику минулого сезону.

 

Після оприлюднення звіту ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії виросли на 0,3% до 2312 рінггитів/т або 536,6 $/т, навіть попри збільшення запасів пальмової олії в країні на 1,7% до 1,73 млн т, хоча експерти прогнозували їх на рівні 1,6 млн т.

 

Крім того, уряд Малайзії дозволив відновити роботу плантацій, де не зафіксовані випадки захворювання на Covid -19, але ще до цього рішення виробництво пальмової олії в країні несподівано виросло на 8,2% до 1,4 млн т.

 

Експорт пальмової олії з Малайзії у березні виріс в порівнянні з лютим на 9,2% до 1,18 млн т, що також перевищило експертні очікування.

 

Прогноз споживання рослинних олій найбільшими світовими імпортерами – Китаєм та Індією у квітневому звіті USDA майже не змінили, тому аналітики очікують побачити у травневому балансі відкориговані цифри, які враховуватимуть обумовлене карантинами скорочення споживання у квітні.

Коментарі відвідувачів (0):