Ціни на пальмову олію за два дні виросли на 12%

2022-04-28 11:34:34
Ціни на пальмову олію за два дні виросли на 12%

Заборона влади Індонезії на експорт пальмової олії дуже стурбувала ринок, а після нових роз’яснень уряду котирування різко виросли.

 

Індонезія, що є найбільшим світовим виробником пальмової олії, готова поширити заборону на експорт і сирої олії в разі виникнення дефіциту похідних продуктів, що використовуються в кулінарній олії. Про це вчора повідомили на офіційній зустрічі влади з переробниками, хоча в понеділок уряд заявляв про заборону експорту лише рафінованого пальмового олеїну.

 

На перше повідомлення про заборону експорту ринок у п’ятницю відреагував незначним зростанням цін на 0,6%, в понеділок вони навіть впали на 2%, проте у вівторок виросли на 2,7% і у середу на 9,1% до рекордного рівня 6987 рінггитів/т або 1602,9 $/т.

 

Причиною такого стрибка стала вчорашня заява уряду про можливе поширення заборони на експорт сирої пальмової олії, пальмової олії RBD та відпрацьованої олії з 28 квітня з метою зниження внутрішніх цін на рослинні олії.

 

Спочатку трейдери стримано відреагували на рішення влади, з огляду на обмежену індонезійську інфраструктуру для зберігання надлишків олії, тоді як світові покупці активізують попит та вимагають відновити поставки, а виробники втрачають прибутки від заборони експорту.

 

У брокерській компанії TA Securities заявили, що Індонезія дуже залежить від експорту пальмової олії, тому його заборона може завдати збитків економіці, а значить, не повинна тривати довго.

 

У відповідь Бангладеш знизить мито на імпорт ріпакової, соняшникової та оливкової олії з 32% до 10%, щоб максимально збільшити їх поставки.

 

Імпорт пальмової олії до Індії, що є найбільшим світовим покупцем олії, у травні перевищить 600 тис т, попри запроваджені Індонезією обмеження, оскільки більшу частину продукції відвантажили до того, як заборона набула чинності.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго минулого тижня виросли на 5,4%, а з понеділка подорожчали ще на 5,5% до рекордних 1933 $/т на тлі обмежень на експорт пальмової олії з Індонезії та зупинку поставок з України внаслідок війни. Соєва олія залишається найдоступнішою на ринку, тому ціни на неї за місяць виросли на 21,6%.

 

Подорожчання пальмової та соєвої олії підтримує ціни на соняшникову олію, проте поки що виграє від цього лише росія. В Україні ціни на соняшникову олію на тлі логістичних проблем залишаються на рівні 1400-1500 $/т FCA, але європейські імпортери стримують закупівлі через проблеми з поставками.

 

Сподіваємося, що різке зростання цін на пальмову та соєву олію незабаром збільшить попит на українську соняшникову олію з боку країн ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):