Ціни на пальмову олію вкотре стали драйвером зростання ринків рослинних олій

2020-08-20 12:38:50
Ціни на пальмову олію вкотре стали драйвером зростання ринків рослинних олій

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора зростали на чутках про наміри Індонезії збільшити експортне мито на пальмову олію з метою підтримки програми з виробництва біодизеля і подорожчали ще на 1% до 2737 рінггитів/т або 656,4 $/т. Це суттево підтримало ринки інших рослинних олій, зокрема соєвої олії в США.

 

Зростанню котирувань сприяє високий попит з боку Китаю та вчорашнє подорожчання на китайській біржі Даляня ф’ючерсів на соєву олію на 0,9% та на пальмову – на 1,5%, а також зміцнення курсу малайзійської валюти відносно долара до найвищого з березня рівня, що зменшує конкурентоспроможність малайзійської пальмової олії.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго після оновлення 8-місячного максимуму вчора знизилися до 698 $/т на тлі прогнозів збільшення внутрішнього споживання в США.

 

Від сьогоднішнього звіту по експорту пальмової олії з Малайзії за період 1-20 серпня трейдери очікують зниження показників у порівнянні з липнем на 15%, що на тлі нарощування виробництва буде тиснути на ціни.

 

За даними AgriCensus, ціни на аргентинську соєву олію знизилися на 7 $/т до 727 $/т FOB під тиском зниження попиту з боку Індії через надто високі ціни пропозицій. Слідом за ними ціни на американську соєву олію опустилися до 725,75 $/т FOB Up River.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії поступово зростають. Найбільше подорожчали пропозиції поставок у жовтні-листопаді, ціни яких сягнули 670-680 $/т FOB, що наближається до серпневих 800 $/т FOB. Ціни попиту значно нижчі, оскільки покупці очікують сезонного зниження котирувань.

 

Експерти Profarm у п’ятницю оприлюднять підсумки кроп-туру, зокрема прогноз врожаю сої в США, який, імовірно, підтвердить серпневий прогноз USDA та стане суттєвим чинником тиску на ціни соєвого комплексу, що виросли після урагану 10 серпня у штаті Айова та сусідніх штатах.

Коментарі відвідувачів (0):