Ціни на пальмову олію виросли на 4,6% та підтримали котирування інших олій

2020-06-22 12:04:32
Ціни на пальмову олію виросли на 4,6% та підтримали котирування інших олій

Ринки рослинних олій минулого тижня отримали багато чинників підтримки: подорожчання нафти, зниження запасів пальмової олії та посилення напруги у відносинах між США та Китаєм.

 

Держсекретар США Майк Помпео в середу провів перші за декілька останніх місяців переговори з головою Канцелярії ЦК КПК із закордонних справ Яном Цзечи, проте вони не змогли налагодити стосунки між країнами. Китай запевнив, що дотримуватиметься першої частини укладеної на початку року торговельної угоди, але наступні тижні покажуть щирість цих намірів.

 

Президент Трамп в четвер знову пообіцяв розірвати будь-які відносини з Китаєм, якщо той не змінить дії, пов’язані з Індією, Гонконгом та Південно-китайським морем та не перегляне закон про держбезпеку для Гонконгу. Одночасно Трамп підписав закон, що закликає про санкції щодо осіб, винних у репресіях проти мусульман-уйгурів у Синьцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, на що Пекін пригрозив відповідними заходами.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії у п’ятницю виросли на 4,6% до 2475 рінггитів/т або 578,81 $/т на тлі активізації попиту з боку Китаю та Індії, а також подорожчання нафти, ціни на яку минулого тижня виросли на 9% до 42,08 $/барель для нафти марки Brent.

 

Зростання кількості інфікованих Covid-19 та погіршення відносин між США та Китаєм цього тижня посилять тиск на ціни.

 

Ф’ючерси на соєву олію  в США минулого тижня виросли на 4,5% до 3,5-місячного максимуму 644,4 $/т на даних про наміри Китаю прискорити закупівлі агропродукції з США, озвучені на переговорах між представниками країн.  

 

Котирування ріпакової олії в Європі виросли на 12 €/т до найвищого з березня рівня 780 €/т після п’ятничного вибуху на переробному заводі компанії ADM у Великобританії, внаслідок якого були поранені 3 співробітники. Завод потужністю переробки 1 млн т на рік найближчим часом припинить роботу.

Коментарі відвідувачів (0):