Ціни на нафту знизилися з початку тижня на 2% і продовжать знижуватися на тлі зниження світового попиту

2023-02-15 12:54:49
Ціни на нафту знизилися з початку тижня на 2% і продовжать знижуватися на тлі зниження світового попиту

Уряд США повідомив про намір збільшити обсяги сирої нафти, випущеної зі стратегічного нафтового резерву (SPR), для стримування цін на нафту, які підвищилися на 2% після рішення Росії про скорочення видобутку нафти на 500 тисяч барелів на день з березня. Це було відповіддю на заборону поставок російських нафтопродуктів, введений Європою 5 лютого.

США планують продати 26 мільйонів барелів нафти зі стратегічного нафтового резерву в період з квітня по червень поточного року. Обсяг нафтового резерву США знизиться з 371,5 мільйонів до 345 мільйонів барелів, що стане найнижчим рівнем з 1983 року. Загальна ємність нафтосховищ становить 714 мільйонів барелів.

 

Протягом останнього року видобуток нафти в Росії залишався стабільним на рівні близько 10,7 мільйонів барелів на добу, незважаючи на ембарго, введене Європейським союзом на російську сиру нафту, що перевозиться морем, у грудні 2022 року. Загальний обсяг видобутку нафти в Росії наблизився до 11 мільйонів барелів на добу завдяки збільшенню поставок до Китаю та Індії.

 

На тлі рішення ЄС про обмеження цін на нафтопродукти з Росією, ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 2% до $84,8 за барель на початку тижня, повністю компенсувавши зростання після заяви Росії. Проте, котирування як і раніше знаходяться на рівні на 4,7% вище, ніж два тижні тому.

 

Згідно з доповіддю ОПЕК, в січні дисконт на експортовану Росією нафту марки Urals виріс на $2,5 і досяг $30 за барель. На європейському ринку ціна на Urals продовжувала падати після введення санкцій проти російської нафти Євросоюзом і G7. При цьому за даними Мінфіну Росії, ціна на Urals в січні 2023 року склала $49,48 за барель, що нижче, ніж у грудні ($50,47 за барель) і в січні-грудні 2022 року ($76,09 за барель). Видобуток нафти в січні скоротився до 9,7 млн барелів на добу. В результаті тільки за січень Росія втратила $8 млрд через санкції і обмеження цін на нафту. Це призвело до скорочення нафтогазових доходів країни на приблизно третину, збільшення дефіциту бюджету і обмеження можливості витрачати гроші на військові цілі.

 

У США ціни на споживчі товари в останні два місяці зросли, не знизившись, як передбачалося раніше. Це збільшує ризик подальшого збільшення інфляції в найближчі місяці. Трейдери готуються до більш суворих заходів з боку Федеральної резервної системи і нової хвилі продажів ризикованих активів, в тому числі нафти.

 

Однак побоювання щодо поставок знизилися після того, як Управління енергетичної інформації заявило про очікуваний рекордний рівень видобутку в березні в семи найбільших сланцевих басейнах США. Експорт сирої нафти відновився в ключовому турецькому порту після руйнівного землетрусу, який стався в регіоні.

 

МВФ прогнозує, що світові ціни на нафту впадуть на 16,2% в 2023 році і ще на 7,1% в 2024 році. Середня ціна Brent, Dubai Fateh і West Texas Intermediate складе відповідно 81,13 доларів і 75,36 доларів за барель.

 

Крім того, МВФ очікує, що неенергетична сировина подешевшає на 6,3% в 2023 році та на 0,4% в 2024 році. Таке зниження цін на нафту буде чинити тиск на ціни на енергетичні СГ культури, такі як пальмова олія, ріпак і кукурудза, особливо на тлі збалансованих світових балансів в поточному сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):