Ціни на нафту з початку тижня впали на 12% на тлі банківської кризи у США

2023-03-16 12:18:08
Ціни на нафту з початку тижня впали на 12% на тлі банківської кризи у США

Цього тижня ф’ючерси на нафту опустилися на 12% до 15-місячного мінімуму на тлі складної ситуації у банківській галузі США, зокрема вчора вони впали на 5% внаслідок обвалу акцій швейцарського банку Credit Suisse на 30%.

 

У США збанкрутували вже три великі банки, серед яких Silicon Valley Bank, що входив до двадцятки найбільших банків країни. А вчора з’явилася інформація про переддефолтний стан одного з найбільших швейцарських банків Credit Suisse, акції якого впали на 30%, через що центробанк країни виділив 54 млрд $ для стабілізації ситуації.

 

Криза у банківській галузі стала тривожним дзвінком для світових ринків, тому трейдери почали активно продавати сировинні активи та купувати держоблігації США, що укріпило курс долара та посилило тиск на нафтові котирування.

 

Травневі ф’ючерси на нафту марки Brent вчора впали на 4,9% до 73,7 $/барель (-12,2% за 3 дні, -14% за рік), а на нафту WTI – на 5,2% до 67,8 $/барель (-13,2% за 3 дні, -18% за рік), що є найнижчим рівнем з грудня 2021 р.

 

На ринок сирої нафти тиснуть дані щомісячного звіту Міжнародної енергетичної агенції (МЕА), що вийшов у середу. Очікується, що світові запаси сирої нафти перевищать попит у першій половині 2023 р., а у січні вони виросли на 52,9 млн барелів до 1,5-річного максимуму 7,8 млрд барелів.

 

Також негативно вплинув на котирування звіт JPMorgan Chase, згідно з яким попит на пальне в Китаї у 1 кварталі буде нижчим за очікування внаслідок скорочення міжнародних перевезень, які після відновлення у січні складають лише 23% від середнього показника 2019 р.

 

Проте ціни підтримує збільшення попиту на нафту в Індії, яка є третім за величиною світовим споживачем сирої нафти. За прогнозами Міністерства нафти країни, починаючи з квітня споживання нафтопродуктів в Індії виросте до рекордних 233,8 млн т, що на 4,9% перевищить показник попереднього року.

 

У лютому рф задовольнила потребу в імпортній нафті для Індії на 40%, а для Китаю – на 20%.

 

За даними оприлюдненого у середу звіту ЕІА, запаси сирої нафти у США станом на 10 березня на 6,9% перевищували середній 5-річний показник.

 

Падіння цін на нафту та уповільнення світової економіки опускають попит та ціни на продукти харчування, що найближчими місяцями посилить тиск на ціни на зерно. Ринки очікують погіршення ситуації на фінансовому ринку Китаю на тлі кризи у будівельній та банківській галузі, що негативно вплине на світові ринки сировини.

Коментарі відвідувачів (0):