Ціни на нафту впали на 5,5% на очікуваннях скорочення попиту в Китаї та підвищення ставки ФРС

2023-05-03 12:22:50
Ціни на нафту впали на 5,5% на очікуваннях скорочення попиту в Китаї та підвищення ставки ФРС

Наміри ФРС США з метою стримування інфляції підвищити відсоткову ставку на 25 базисних пунктів вище 5% лихоманять фондові та товарні ринки, що знижує спекулятивний попит та ціни на нафту та сировинні товари, зокрема зернові та олійні культури.

 

Додатково на ринок тисне несподіване зниження у квітні індексу виробничої діяльності в Китаї, а також інформація про нарощування росією експорту нафти всупереч заявам про скорочення видобутку та продажів.

 

За даними Bloomberg, останніми тижнями рф збільшила морський експорт нафти до рекордних 4 млн барелів/добу (з початку повномасштабного вторгнення в Україну поставки лише один раз перевищували цей показник). Оголошене на ОПЕК+ два місяці тому скорочення видобутку нафти в рф поки не підтверджене, при цьому влада країни засекретила дані по видобутку та експорту нафти та нафтопродуктів.

 

Індія залишається основним покупцем російської нафти, та купує її більше, ніж у Саудівської Аравії та Іраку разом, хоча саме вони торік були головними постачальниками нафти до країни. Попри збільшення поставок нафти з рф до Індії, вартість її рекордно знизилася. Якщо торік Індія купувала російську нафту по 118 $/барель, то в лютому вже по 72,14 $/барель, а у березні – по 70,18 $/барель.

 

Вчора липневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE впали на 5,3% до 5-тижневого мінімуму 75,3 $/барель (-12,2% за місяць), а на нафту WTI на біржі в Нью-Йорку – на 5,6% до 71,5 $/барель (-12% за місяць).


Слідом за ними знизилися ціни на російську нафту марки Urals, яку офіційно продають по 60-62 $/барель, а фактично – значно дешевше, оскільки через санкції рф втратила ринок Європи та змушена продавати нафту в Азію з великим дисконтом.

 

Падіння цін на нафту призведе до зниження котирувань на пальмову олію, які на біржі Bursa в Малайзії після падіння минулого тижня на 11% вчора відновилися на 2,2% до 3421 рінггитів/т або 768 $/т (-8,2% за два тижні).

 

Ринок пальмової олії знаходиться під тиском значного скорочення експорту з Малайзії у квітні на 18-21% на тлі збільшення експорту з Індонезії, який виріс після зниження владою межі обов’язкових продажів на внутрішньому ринку.

 

Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго цього тижня торгувалися на рівні 1138 $/т (-1% за тиждень, -9,8% за місяць). Їх підтримує високий попит на шрот та олію в США, викликаний обмеженою пропозицією та активним експортом сої, оскільки Аргентина цього річ різко зменшить поставки.

 

Ціни на соняшникову олію також залишаються під тиском низького попиту та складають 975 $/т з доставкою покупцям, проте в Україні вони знизилися до 780-820 $/т з доставкою в порт, тоді як попит з боку країн ЄС практично відсутній.

Коментарі відвідувачів (0):