Ціни на нафту виросли на 30% після заяви Трампа

2020-04-03 12:02:53
Ціни на нафту виросли на 30% після заяви Трампа

Наприкінці лютого ціни на нафту обвалилися після того, як Росія та країни ОПЕК не змогли домовитися про скорочення видобутку. Протягом березня ціни на нафту поступово знижувалися під тиском падіння попиту внаслідок пандемії вірусу Covid -19 та запровадження карантинів більшістю країн.

 

Котирування нафти марки Brent в останні дні березня впали до 22,8 $/барель, але 1 квітня відновилися до 25 $/барель. Вчора під час сесії на лондонській біржі ІСЕ вони виросли одразу на 29,06% до 31,93 $/барель, при цьому червневі ф’ючерси на піку торгів виросли на 46,7% до 36,29 $/барель. Ціни на американську WTI виросли на 32,2% до 26,85 $/барель.

 

Таке бурхливе зростання цін викликало повідомлення Трампа у твіттері про те, що «під час спілкування зі своїм другом, наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бен Салманом узнав, що він розмовляв з президентом Путіним. Я сподіваюсь,що тепер вони скоротять видобуток нафти на 10 млн барелів/добу або більше, що дуже підтримає всю нафтогазову промисловість».

 

Проте пізніше прес-секретар президента Росії Д. Пєсков заявив, що Путін не розмовляв з саудівським принцом, після чого ціни на нафту марки Brent знову впали до 28,8 $/барель, а на нафту WTI до 24,9 $/барель.

 

Можна припустити, що твіт Трампа був засобом підтримати ринок на нафти та відволікти увагу від даних про різке збільшення кількості безробітних у США минулого тижня до 6,6 млн людей, що може викликати подальше падіння ринків. Вчора на тлі подорожчання нафти фондові індекси в США виросли на 1,7-2,2% навіть попри велику кількість безробітних та померлих внаслідок швидкого поширення вірусу в США.

 

Від суперечки між Росією та Саудівською Аравією страждають американські виробники сланцевої нафти. Росія зацікавлена в рівні цін на нафту в межах 50-60 $/барель, за якого виробники сланцевої нафти отримають збитки через високу собівартість видобутку.

 

Першою жертвою ситуації в США стала компанія Whiting Petroleum Corp, що подала на банкрутство. Раніше вона була лідером з виробництва нафти у Північній Дакоті, а зараз посідає друге місце.

 

Варто зазначити, що на сланцевих родовищах легше законсервувати, а потім відновити видобуток, ніж на традиційних.

 

Саудівська Аравія намагається витіснити Росію з європейських ринків, пропонуючи якіснішу нафту за нижчою ціною, тому щонайменше до осені ціни на нафту залишатимуться низькими.

Коментарі відвідувачів (0):