Ціни на нафту виросли на 25% на очікуваннях пожвавлення попиту

2020-05-06 12:01:15
Ціни на нафту виросли на 25% на очікуваннях пожвавлення попиту

Світові ціни на нафту різко виросли після набуття чинності угоди ОПЕК+ та за підтримки намірів поступового послаблення карантину.

 

З 1 травня набула чинності угода ОПЕК+ по рекордному скороченню обсягів видобутку нафти. Крім того, низка європейських країн повідомила про уповільнення поширення пандемії короновірусу та послаблення карантинних заходів. Відновлення китайської економіки та скасування деяких карантинних обмежень в окремих штатах США, країн Європи та Азії сприяють підвищенню цін на нафту.

 

Вчора котирування нафти марки Brent виросли одразу на 25%, вперше з 14 квітня сягнувши рівня 31,98 $/барель, проте наприкінці сесії знову опустилися до 30,8 $/барель. Ціни на нафту марку WTI виросли на 30% до 25,85 $/барель, але перед завершенням торгів знизилися до 24,5 $/барель.

 

Ціни підтримали наміри основних видобувних компаній США скоротити денне виробництво нафти на 660 тис барелів. Дані по економіці США у вівторок були кращими, ніж очікувалося, але все одно не сприяли активізації попиту на енергоносії та нафту. Індекс ISM ділової активності у невиробничому секторі впав у квітні на -10,7 до 11-річного мінімуму 41,8.

 

Ринок очікує сьогоднішнього звіту по виробництву нафти та нафтопродуктів та їх запасам у США, який визначить подальшу динаміку цін.

 

Аналітики Goldman Sachs Equity Research збільшили в порівнянні з попереднім звітом прогноз цін на нафту марки Brent на 2021 рік з 52,5 до 55,63 $/барель, та на нафту марки WTI – з 48,5 до 51,38 $/барель.

 

Відновлення нафтових котирувань підтримає ціни на такі сільгосптовари, як кукурудза, ріпак, соя та рослинні олії, які подешевшали внаслідок скорочення попиту на біопаливо. Але експерти попереджають, що світова економіка буде відновлюватися дуже повільно, оскільки обмеження на переміщення на великі відстані залишатимуться, тому попит на автомобільне пальне повернеться до попереднього рівня не раніше, ніж у наступному році.

Коментарі відвідувачів (0):