Ціни на нафту та фондові індекси відновили падіння в очікуванні збільшення облікової ставки ФРС

2022-01-25 12:04:12
Ціни на нафту та фондові індекси відновили падіння в очікуванні збільшення облікової ставки ФРС

Після тривалого періоду зростання ціни на нафту та фондові індекси 24 січня розвернулися донизу на очікуваннях збільшення облікової ставки у США та посилення фінансової політики ФРС з метою стримування інфляції. Аналітики вважають, що на засіданні ФРС, яке триватиме до середи, відсоткові ставки будуть підвищені швидше, ніж раніше очікувалося.

 

Березневі ф’ючерси на нафту марки Brent вчора впали на 2% до 86,2 $/барель (хоча протягом сесії опускалися до 85 $/барель), а на нафту WTI на нью-йоркській NYMEX – на 2,3% до 83,3 $/барель, вперше розвернувшись донизу після стрімкого зростання з початку року на 12,8% та 14,8% відповідно.  

 

Причиною зниження цін стало зміцнення курсу долара відносно інших валют на тлі посилення напруги між Росією та Україною, а також зниження прогнозів розвитку економіки США, викликане не надто оптимістичними даними річних звітів компаній та зниженням вартості акцій і фондових індексів.

 

Водночас через агресивну політики Росії вартість цінних паперів країни різко падає, як і курс рубля відносно долара.

 

Американські фондові індекси у п’ятницю також суттєво знизилися, а S&P 500 та Nasdaq Composite продемонстрували максимальне з березня 2020 року падіння. Так, Nasdaq опустився за тиждень на 10% до 13481 п, втративши з листопадового максимуму 15%. Індекс  S&P 500 за тиждень впав на 5,7%, а Dow Jones – на 4,6%, що є найгіршою динамікою з жовтня 2020 р.

 

У понеділок фондові індекси продовжили падіння, проте наприкінці торгів відновилися до рівня п’ятниці.

 

Подальше посилення напруги навколо України негативно впливатиме на ціни на нафту, оскільки Росія постачає на світовий ринок значні обсяги нафти, і будь-яке скорочення поставок змінить баланси, які так довго обговорювали країни ОПЕК+.

Коментарі відвідувачів (0):