Ціни на нафту різко падають і вчора втратили ще 7-8%

2020-09-09 12:05:39
Ціни на нафту різко падають і вчора втратили ще 7-8%

Після тривалих вихідних фондові індекси та ціни на нафту на американських біржах продовжили п’ятничне падіння. Якщо фондові індекси вартості акцій після падіння в п’ятницю на 6,8-11% вчора знизилися ще на 2,25-4,1%, то ціни на нафту обвалилися на 6-8%.

 

Листопадові ф’ючерси нафти марки Brent опустилися на 6,8% до найнижчого з 25 червня рівня 39,6 $/барель, а на нафту марки WTI – на 7,8% до 36,5 $/барель. 

 

Акції компанії Тесла, капіталізація якої у січні складала 100 млрд $, а за два останніх місяці подвоїлася до 400 млрд $, вчора втратили 11%. Це вкотре підтверджує, що фондові індекси зростають значно швидше, чим відновлюється реальна економіка США.

 

Протягом останніх п’яти сесій нафта знецінилася на 12-15% і експерти прогнозують, що в поточних умовах ціни можуть повернутися до рівня 35 $/барель.

 

Головною причиною падіння цін стало збільшення запасів нафти в Китаї та США, а також уповільнення відновлення споживання під тиском посилення пандемії, тоді як країни ОПЕК поступово пом’якшують квоти на видобуток, а Саудівська Аравія знизила ціни на нафту на жовтень для покупців з США, Азії та Північно-Західної Європи. 

 

Китай останніми місяцями накопичив значні запаси нафти, тому у серпні зменшив у порівнянні з липнем її імпорт на 7,4%, а у вересні та жовтні продовжить його скорочувати.

 

Попит на бензин у США перестав зростати і залишається на 8-10% нижчим, ніж торік.

 

За даними оприлюдненого у середу звіту ЕІА, у США станом на 28 серпня у порівнянні з середніми 5-річними показниками:

  • запаси сирої нафти були вищими на 13%,
  •  запаси бензину на 3,3%,
  • запаси дистилятів на 23,4%.

В оновленому звіті ЕІА, що оприлюднять сьогодні, показники можуть бути ще гіршими.

 

В Індії, яка останніми роками є одним з основних драйверів зростання споживання нафти, посилюється пандемія, що найближчим часом негативно вплине на попит.

 

Обумовлене скороченням попиту зниження цін на нафту посилить тиск на котирування кукурудзи та пальмової олії, які є основною сировиною для виробництва біопалива.  

Коментарі відвідувачів (0):