Ціни на нафту можуть підтримати ринок олійних

2019-07-11 12:07:54
Ціни на нафту можуть підтримати ринок олійних

На тлі скорочення запасів нафти в США та штормів в Мексиканській протоці ціни на нафту виросли на 5%.

 

За даними Reuters, 10 липня ціни на нафту виросли до найвищого за місяць рівня на даних про скорочення основними виробниками видобутку нафти на шельфі Мексиканської протоки на третину напередодні сильного шторму та скорочення запасів нафти в США за тиждень на 9,5 млн барелів, що втричі перевищує прогнозоване експертами скорочення у 3,1 млн барелів. Внаслідок падіння імпорту нафти завантаження нафтопереробних заводів сягнула найвищого з початку року рівня.

 

В Мексиканській протоці щодоби видобувають 12 млн барелів нафти, що складає 17% загального виробництва сирої нафти в США.

 

Ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 4,44% або 3,4 $ до 67,2 $/барель, на нафту WTI – на 3 $ до 60,65 $/барель.

 

Додатково ціни підтримав інцидент в Ормузькій протоці, де 5 озброєних катерів іранського Корпусу стражів Ісламської революції намагалися зупинити британський танкер з нафтою, що їм завадив зробити фрегат Королівського флоту, який супроводжував танкер. Такі дії стали відповіддю на затримання танкера з іранською нафтою в Гібралтарі.

 

Подорожчання нафти не підтримало ціни на пальмову олію, які вчора впали на 0,3% до 468,2 $/т, що тисне на сусідні ринки рослинних олій.

 

Запаси пальмової олії в Малайзії на кінець червня перевищили очікування експертів та склали 2,42 млн т, що є мінімумом останніх 11 місяців, а обсяг виробництва 1,52 млн т та експорту 1,38 млн т відповідають оцінкам трейдерів.

 

В сьогоднішньому балансі по сої від USDA трейдери очікують побачити скорочення виробництва та перехідних запасів в США, що суттєво підтримає ціни. Поки невідомо, наскільки буде зменшений прогноз світового споживання сої через ситуацію в Китаї.

Коментарі відвідувачів (0):