Ціни на кукурудзу зростають попри сезонне збільшення пропозицій

2020-10-22 12:12:48
Ціни на кукурудзу зростають попри сезонне збільшення пропозицій

Ціни на кукурудзу на біржах США та Європи продовжують зростати та тягнуть за собою ціни на фізичних ринках, не реагуючи на такі чинники тиску, як високі темпи збирання та скорочення виробництва етанолу у США, падіння цін на нафту та опади у Південній Америці, що сприяють сівбі сої та кукурудзи.

 

Котирування реагують на дефіцит, що виник на фізичних ринках внаслідок стримування продажів на тлі зниження прогнозів виробництва в Україні та ЄС, а також зростання цін на кукурудзу в Бразилії, де уряд скасував імпортне мито, щоб активізувати імпорт кукурудзи задля покриття внутрішнього дефіциту.

 

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу у США з початку тижня виросли на 1,9% до 162,3 $/т на тлі високого світового попиту та стримування продажів Україною через затримку збирання.

 

У США станом на 18 жовтня кукурудза зібрана на 60% площ у порівнянні з 28% у 2019 р. та 43% в середньому за 5 років. Зазвичай в період, коли обмолочено понад 50% площ, ціни починають опускатися на тлі надходжень нового врожаю та фіксації врожайності, проте цьогоріч вони не реагують на фундаментальні чинники збільшення світової пропозицій та скорочення попиту внаслідок пандемії.

 

На ринок тиснуть дані про скорочення виробництва етанолу у США за тиждень на 2,6% до 913 тис барелів/добу, хоча рівень запасів також знизився на 300 тис барелів до 19,72 млн барелів.

 

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на MATIF з початку тижня виросли на 4,5 €/т до 190,75 €/т, а в доларовому еквіваленті на 8,3 $/т до 226,5 $/т внаслідок зміцнення курсу євро до 1,187 $/€.

 

Прогнози виробництва кукурудзи в ЄС знижують через низьку врожайність у Франції та Румунії. Це підтримує ціни, особливо на тлі скорочення врожаю в Україні, яка є головним постачальником кукурудзи до ЄС.

 

В Україні з 2,4 млн га або 44% площ намолочено 11,1 млн т кукурудзи, внаслідок чого місцеві аналітики знизили прогнози врожаю до 29-30 млн т.

 

Закупівельні ціни на кукурудзу у вітчизняних портах з понеділка виросли на 6-10 $/т до 210-215 $/т або 7100-7250 грн/т на тлі викликаної дощами затримки поставок. Обіцяна на наступні 7-10 днів суха погода прискорить збирання у північних та західних регіонах, де врожайність перевищує середню, тому виробники готові активно продавати кукурудзу за високими цінами.

 

Вчора нафта подешевшала на 4%, що посилить тиск на ціни. Крім того, ринок очікує тижневого звіту по експортних продажах кукурудзи з США, які, за оцінками аналітиків, через відсутність попиту з боку Китаю будуть незначними.

Коментарі відвідувачів (0):