Ціни на кукурудзу зростають перед виходом оновленого балансу USDA
У четвер ф'ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли на 1% на тлі активних купівель трейдерами напередодні завтрашнього звіту Wasde, який, як очікується, продемонструє 11%-ве падіння світових кінцевих запасів. Підтримку котируванням також надало несподіване зростання обсягів виробництва етанолу за останній тиждень.
Грудневі ф'ючерси на кукурудзу вчора сягнули максимального з початку березня рівня 144 $/т, незважаючи на досить важкий світовий баланс кукурудзи у порівнянні з минулим сезоном і невизначеність у зростанні споживання на тлі низьких цін на нафту та пандемії Covid-19.
Сьогодні ринок отримає багато новин, які впливатимуть на ціну: вийде звіт по щотижневих продажах кукурудзи, а також вересневий звіт USDA.
Експерти очікують зниження прогнозів врожаю кукурудзи в США й Україні на 8 і 5 млн т, і невелике збільшення для Бразилії на 2-3 млн т.
Ціни на бразильську та американську кукурудзу з поставкою у вересні виросли до рівня 180-185 $/т FOB, тоді як українська кукурудза подорожчала до 184-185 $/т FOB. Варто відзначити, що ціни з поставкою до Азії залишаються на рівні 214-217$/т CFR, і купівельна активність дуже низька, оскільки багато кукурудзи було придбано за цінами від 190 до 215 $/т CFR з поставкою до кінця року.
Попит з боку Китаю залишається основним, але навіть закупівлі з США уповільнюються останнім часом, а попит на українську кукурудзу, що останнім часом виросла в ціні, дуже зменшився.
Зростання запасів сої та соєвого шроту в Китаї говорить про те, що ринок фуражу Китаю продовжує заповнюватися, і найближчим часом може початися зниження попиту.
З початку минулого тижня у глибоководних портах України спостерігається підвищення цін на кукурудзу майбутнього врожаю.
Підтримку цінам надало попереднє істотне подорожчання зернової на базисі FOB на тлі збільшення закупівельної активності китайських імпортерів, а також зниження рядом агенцій прогнозів виробництва американської, української, французької та румунської зернової на тлі несприятливих погодних умов.
За вказаний період ціни попиту трейдерів на кукурудзу майбутнього врожаю виросли на 250-300 грн/т і станом на 10 вересня складають 5450-5650 грн/т СРТ-порт.
Доларові ціни попиту на вказану дату виросли на 3-7 $/т, і переважно складають 167-171 $/т СРТ-порт, а інколи сягають 173 $/т СРТ-порт.
Насичення ринку пропозиціями нового врожаю призведе до зростання конкуренції за ринки збуту української та американської кукурудзи, якої буде на 35-40 млн т більше ніж минулого року. А якщо Бразилія збільшить площі сівби, як прогнозується, то у другій половині маркетингового року ринок може провалитися після бурхливого зростання на старті.