Ціни на кукурудзу знижуються через прогнози збільшення врожаю в Аргентині
Слідом за ринком пшениці вчора ціни на кукурудзу опустилися під тиском збільшення прогнозів врожаю кукурудзи в Аргентині.
Після потужних опадів, що пройшли в основних регіонах Аргентини та покращили зволоженість ґрунту та стан посівів сої й кукурудзи, фермери відновили сівбу. Наразі соєю засіяно 97% площ, кукурудзою – 91%.
Експерти Ради по торгівлі Росаріо збільшили прогноз врожаю кукурудзи в Аргентині у 2019/20 МР до 49 млн т, що на 2 млн т перевищує оцінку грудня, але на 2,5 млн т поступається показнику 2018/19 МР.
Через відсутність опадів на старті посівної втрати врожаю кукурудзи у 2019/20 МР могли скласти 5-10 млн т. Покращення стану посівів активізувало експортні продажі виробниками кукурудзи нового врожаю, що посилює конкуренцію з американським зерном, особливо на ринках Азії.
Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 2,9% до 148,58 $/т навіть попри пожвавлення експортних продажів.
За тиждень США збільшили експортні продажі кукурудзи втричі, до 784,7 тис т, хоча з початку року обсяг продажів склав лише 19 млн т в порівнянні з 32 млн т на цю ж дату у миинулому році. Обсяг відвантажень з початку сезону складає 9,434 млн т, що вдвічі поступається минулорічному показнику.
В Україні після тривалих вихідних відновлюється торгівельна активність й збільшується кількість пропозицій з боку виробників. Трейдери активно купують кукурудзу в порту по 168-170 $/т або 4750-4800 грн/т.
Падіння цін на кукурудзу в США тисне на ціни пропозицій української кукурудзи, які виросли до 180-184 $/т FOB для поставок у лютому-березні та перевищили ціни американської кукурудзи, яку пропонують по 175 $/т FOB US Gulf.
В минулому сезоні основним покупцем української кукурудзи був Євросоюз, який в поточному сезоні збільшив закупівлю бразильської кукурудзи, через що Україна змушена шукати нових покупців.
За даними АПК-Інформ, з початку 2019/20 МР Україна збільшила в порівнянні з минулим роком експорт кукурудзи до країн MENA в 2,6 раза до 2,8 млн т.
Єгипет за 3 місяці поточного сезону збільшив в порівнянні з попереднім МР імпорт кукурудзи з України у 3,7 раз до 1,1 млн т, Туреччина – у 3,9 раз до 541 тис т, а Іран придбав 237 тис т вітчизняної кукурудзи, хоча в минулому сезоні взагалі не купував її.
Трейдери очікували зростання попиту на українську кукурудзу з боку Індії та Китаю, проте обіцяння останнього збільшити закупівлю зерна в США може скоротити поставки з України до КНР.