Ціни на кукурудзу втрималися від падіння після виходу "ведмежого" прогнозу від USDA

2019-04-10 12:05:25
Ціни на кукурудзу втрималися від падіння після виходу "ведмежого" прогнозу від USDA

Ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго знижувалися протягом тижня до виходу квітневого балансу попиту і пропозиції від USDA, але вчора встояли від подальшого падіння незважаючи на прогноз зростання виробництва і залишків кукурудзи в світі і в США. Причиною такої поведінки трейдерів стало те, що звіт практично відповідав очікуванням трейдерів і їх попередніми оцінками.

 

Після виходу звіту травневі і грудневі котирування кукурудзи впали на 1,1-1,5%, але потім до кінця сесії повернулися на колишній рівень і навіть трохи додали в порівнянні з попереднім днем до 145,74$/т і 153,9$/ відповідно. Такий спекулятивний ріст проти фундаментальних факторів зазвичай короткочасне явище, після якого все одно настає зниження цін.

 

Фактором підтримки цін стали закупівлі корейськими переробниками декількох партій кукурудзи з поставкою в травні за ціною близько 212 $/т CFR і в листопаді за ціною близько 188 $/т CFR.

 

У квітневому звіті експерти USDA збільшили світовий прогноз кукурудзи в цьому сезоні на 6,2 млн тон до 1,107 млрд тон, що призведе до зростання перехідних залишків на 5,5 млн тон до 314 млн тон.

 

Як передбачалося, експерти збільшили прогноз виробництва кукурудзи для Аргентини на 1 млн тон до 47 млн тон і в Бразилії на 1,5 млн тон до 96,0 млн тон. Також прогноз виробництва в ЄС був скоректований з 60,88 до 63 млн тон.

 

Світовий обсяг споживання експерти залишили без змін, хоча прогноз споживання в США скоротили на 3,2 млн тон, в ЄС збільшили на 2,5 млн тон. Прогноз експорту кукурудзи у світі збільшено на 1,2 млн тон за рахунок зростання експорту: з Бразилії на 2 млн тон до 31 млн тон, з Аргентини на 0,5 млн тон до 29,5 млн тон і з України на 0,5 млн тон до 29,5 млн. тон, а для США прогноз експорту кукурудзи в черговий раз істотно зменшено на 1,9 млн тон до 58,42 млн тон.

 

Зменшення прогнозу експорту і споживання кукурудзи збільшить перехідні залишки в США на 5,1 млн тон до 51,7 млн тон.

 

Збільшення споживання кукурудзи в ЄС призведе до зростання імпорту кукурудзи на 1 млн тон до 22,5 млн тон, що пов'язано з невисокою ціною кукурудзи в порівнянні з фуражною пшеницею.

 

Дані звіту свідчать, що в найближчій перспективі зниження попиту, а також зростання площ посіву і прогнозів виробництва кукурудзи нового врожаю будуть і далі тиснути на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):