Ціни на кукурудзу в США різко виросли на тлі затримки сівби

2019-05-15 12:04:37
Ціни на кукурудзу в США різко виросли на тлі затримки сівби

Після викликаного звітом USDA падіння цін на кукурудзу минулого тижня, з понеділка вони виросли на 7,5% на даних про темпи посівної та активізацію експорту в США. Додатково ринок підтримали наміри уряду компенсувати фермерам збитки від торговельної війни з Китаєм.

 

Експорт кукурудзи з США за тиждень виріс до 1 млн т, хоча це на 36,5% поступається відповідному показнику минулого року.

 

За даними оприлюдненого у вівторок звіту NASS, кукурудзою в США засіяно 30% запланованих площ, що значно поступається прогнозам експертів та минулорічному показнику на 12 травня – 66%. В штаті Іллінойс кукурудзою засіяно 11% площ, що на 71% поступається середньому рівню, в Оклахомі – 4%, в Індіані – 6%, що відстає від норми на 51%.

 

Наступні 6-10 днів в кукурудзяному поясі США збережеться більш волога, ніж зазвичай, погода. Через це експерти IEG Vantage (Informa) зменшили прогноз посівних площ під кукурудзою в США у 2019 році до 90,7 млн акрів, що на 2,1 млн акрів менше, ніж в травневому звіті USDA.

 

В Південній Америці ціни на кукурудзу зростають слідом за американськими біржами та на тлі активного експорту сої, який перешкоджає відвантаженню кукурудзи з портів Бразилії та Аргентини.

 

В Україні через низький попит та пропозиції ціни попиту на кукурудзу опустилися в порту до 153-155 $/т, тоді як ціни пропозиції складають 158-160 $/т. Це може найближчим часом активізувати покупців. Зміцнення курсу долара до 26,3 грн/$ призведе до підвищення гривневих закупівельних цін, які наразі в порту опустилися до 4700-4800 грн/т.

 

Тривалі опади в центральних та західних регіонах України не дозволяють провести сівбу кукурудзи в оптимальні терміни, що може знизити врожайність.

Коментарі відвідувачів (0):