Ціни на кукурудзу підтримало зростання цін на нафту та обсягів виробництва етанолу

2021-11-25 12:05:03
Ціни на кукурудзу підтримало зростання цін на нафту та обсягів виробництва етанолу

Несподіване зростання цін на нафту на 2-3% утримало ціни на кукурудзу від зниження, якого очікували аналітики на тлі фіксування прибутків трейдерами напередодні тривалих вихідних.

 

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора знизилися лише до 229,8 $/т, оскільки їх підтримало збільшення виробництва етанолу. Падіння цін на пшеницю поки не вплинуло на ринок кукурудзи, проте він очікує п’ятничного звіту по експортних продажах, які, імовірно, знову знизяться у порівнянні з попереднім тижнем.

 

За даними асоціації ЕІА, виробництво етанолу у США за тиждень виросло на 19 тис барелів/добу до 1,079 млн барелів/добу, що збільшило внутрішній попит на кукурудзу. Обсяг переробки перевищує 1 млн барелів/добу 7 тижнів поспіль завдяки високій рентабельності виробництва, викликаною подорожчанням бензину на 40-50%. Запаси етанолу виросли на 83 тис барелів до 20,164 млн барелів, але запаси бензину зменшилися на 603 тис барелів до 4-річного мінімуму, а запаси дистилятів – на 1,97 млн барелів до 2-річного мінімуму.

 

Водночас запаси нафти виросли на 1,02 млн барелів, хоча аналітики очікували їх зниження на 1,5 млн барелів. Поставки нафти на основне сховище Кушинг (базис ф’ючерсів на нафту WTI) виросли на 787 тис барелів, що незабаром збільшить запаси бензину. В період Дня Подяки у США зазвичай найбільший попит на пальне, оскільки більшість американців їздить до рідних на святкування.

 

Видобуток сирої нафти у США за тиждень виріс на 0,9% до 11,5 млн барелів/добу, а кількість активних нафтових вишок – на 7 шт до 19-місячного максимуму – 461 шт.

 

Грудневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на чиказькій СВОТ вчора впали на 4,5 $/т до 274,75 $/т на прогнозах збільшення врожаю в Україні та скорочення імпорту до ЄС.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в портах виросли з початку тижня до 270-272 $/т, проте в гривні вони опустилися до 8200-8250 грн/т через девальвацію відносно долара. Проблеми з доставкою зерна в порт залізницею різко збільшили кількість пропозицій, особливо на елеваторах. Дефіцит пального та вагонів в УЗ паралізує перевезення, внаслідок чого на станціях накопичилося багато вагонів.

 

Січневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі вчора виросли ще на 1 €/т до 259 €/т або 290,4 $/т, додавши за місяць 6,4%.

Коментарі відвідувачів (0):