Ціни на кукурудзу опускаються під тиском низького попиту

2020-01-08 12:06:58
Ціни на кукурудзу опускаються під тиском низького попиту

На тлі посилення конфронтації між США та Іраном та стрімкого подорожчання нафти березневі ф’ючерси на кукурудзу 3 січня виросли до 154,1 $/т, проте вже з 6 січня опустилися до 150,87 $/т під тиском низького попиту, зниження торговельної активності через тривалі вихідні та скорочення спекулятивними фондами кількості контрактів напередодні оприлюднення січневого звіту USDA.

 

Експорт кукурудзи з США за тиждень знизився до 550,9 тис т, що на 9,84% поступається відповідному показнику минулого року та суттєво менше, ніж 1 млн т, які потрібно експортувати щотижня, щоб вийти на прогнозований USDA рівень 47 млн т, тоді як поки що з початку сезону реалізовано лише 8,6 млн т кукурудзи.

 

Погода в Бразилії та Аргентині сприяє розвитку посівів кукурудзи. В Бразилії опади прогнозують на наступні тижні, тоді як в Аргентині вони пройшли минулого тижня, а тепер буде сухо, проте не спекотно. Перспективи гарного врожаю збільшують кількість пропозицій південноамериканської кукурудзи.

 

Ціни на поставки у березні-квітні кукурудзи до Південної Кореї та В’єтнаму встановилися на рівні 214-215 $/т CIF, та навряд чи будуть зростати, оскільки В’єтнам, що є третім за обсягами світовим імпортером кукурудзи, планує скоротити її імпорт на 13% через зменшення споживання, обумовлене зниженням поголів’я свиней через АЧС. Минулого року через цю хворобу країна втратила 20% поголів’я або 6 млн свиней.

 

За даними МСГ США у сезоні, який почався у травні, В’єтнам імпортує 10 млн т кукурудзи, що на 1,5 млн т менше, ніж раніше прогнозувалося.

 

Індія перенесла тендер по закупівлі кукурудзи на 14 січня, але збільшила план закупівлі з 50 до 175 тис т, що стане додатковим індикатором цін.

 

В Україні після тривалих вихідних трейдери очікують зростання цін на кукурудзу до 178-180 $/т FOB, проте подальше зростання буде обмежене цінами на чорноморську кукурудзу в ЄС, яку пропонують по 180-181 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):