Ціни на кукурудзу частково відіграли падіння, але з’явилися нові чинники тиску

2021-09-23 12:08:43
Ціни на кукурудзу частково відіграли падіння, але з’явилися нові чинники тиску

Вчора котирування на кукурудзу на біржі в Чикаго частково відіграли падіння понеділка та вівторка завдяки зростанню цін на нафту, навіть попри дані про скорочення тижневого виробництва етанолу та чутки про можливе зменшення частки біопалива в пальному у США.

 

За даними асоціації ЕІА, виробництво етанолу за тиждень зменшилося на 11 тис барелів/добу до 926 тис барелів/добу і вже 5 тижнів залишається на досить низькому рівні. Запаси етанолу виросли на 101 тис барелів до 20,111 млн барелів.

 

За інформацією Reuters, адміністрація Президента США пропонує суттєво скоротити вимоги до змішування біопалива, щоб знизити ціни на продукти та уповільнити інфляцію. У випадку прийняття відповідного рішення виробники автомобільного палива та нафтові компанії отримають додаткові прибутки, а скорочення попиту на етанол знизить доходи переробників кукурудзи, яку найбільше використовують у виробництві біопалива, та фермерів, що вирощують зернову.

 

Після того, як агенція Reuters повідомила цю новину, кредити RIN, що використовуються для підтвердження відповідності вимогам, впали кожний до 0,92 $ у порівнянні з 1,07 $ на попередній сесії.

 

Ринок на «ведмежі» новини відреагував, як завжди, зростанням, і грудневі ф’ючерси на кукурудзу на чиказькій СВОТ вчора подорожчали на 1,6% до 206,9 $/т, майже відігравши падіння на 1,9% на початку тижня, викликане обвалом фондових та сировинних ринків.

 

Сьогоднішній звіт по експортних продажах з США може підтримати ціни на кукурудзу, проте низький експортний попит внаслідок відсутності закупівель Китаєм та можливе скорочення внутрішнього попиту з боку етанолової промисловості на тлі значного врожаю в поточному сезоні незабаром може знову розвернути ціни донизу.

 

Китай у серпні імпортував 3,23 млн т кукурудзи, що на 221,2% перевищує показник серпня 2020 р. Загалом з січня по серпень імпортовано 21,4 млн т зернової, що на 283,7% перевищує відповідний торішній показник. В разі, якщо Китай збереже високі темпи імпорту, ринок отримає підтримку в поточному сезоні та не обвалиться під тиском збільшення пропозицій.

Коментарі відвідувачів (0):