Ціни на горох в українських портах оновили історичний максимум

2021-01-28 12:04:54
Ціни на горох в українських портах оновили історичний максимум

За даними агенції «АПК-Інформ», у першій декаді січня ціни на горох у глибоководних портах України продовжили зростати, причому ще активніше, ніж раніше.

 

«Попри загальну волатильність експортних цін, ціни на горох залишаються у зростаючому тренді внаслідок складнощів із формуванням необхідних партій на тлі стримування продажів виробниками та поступового скорочення запасів всередині країни, особливо з огляду на зниження виробництва гороху в Україні у поточному сезоні на 15%. Одночасно зростанню цін сприяє висока конкуренція з боку переробників, більшість з яких суттєво підвищили ціни на горох, а також подібна цінова динаміка в секторі суміжних культур, особливо сої та деяких нішових культур», - повідомили в агенції.

 

За підтримки вказаних чинників ціни на горох в середньому виросли на 500-1000 грн/т та станом на 27 січня складають 280-290 $/т або 9500-10500 грн/т СРТ-порт, хоча деякі покупці готові платити лише 9300-9400  грн/т СРТ-порт.

 

Варто зазначити, що трейдери підняли ціни попиту вище історичного максимуму 9400-10100 грн/т СРТ-порт, який був зафіксований наприкінці квітня – початку травня 2016 року.

 

«За такими високими цінами горох торгувався протягом всього січня, проте зараз стриманий попит з боку імпортерів може змінити тренд. З іншого боку, темпи експорту гороху значно поступаються торішнім, передусім, внаслідок скорочення закупівель Індією. Враховуючи, що з липня по грудень реалізовано 60% експортного потенціалу даної культури, далі ситуація може розвиватися досить неочікувано», - розповіли в «АПК-Інформ».

Коментарі відвідувачів (0):