Ціни на американську нафту обвалилися на 55% через відсутність місткостей для зберігання

2020-04-28 12:02:20
Ціни на американську нафту обвалилися на 55% через відсутність місткостей для зберігання

Відсутність місця для зберігання нафти продовжує тиснути на котирування та свідчить про те, що скорочення видобутку буде доволі повільним, а тому не дозволить компенсувати обвал цін на нафту.

 

За даними агенції Bloomberg, біля узбережжя Каліфорнії накопичилося біля 30 танкерів з нафтою обсягом майже 20 млн барелів, чого у докризовий період вистачило б для задоволення 20% денного світового попиту.

 

Наразі танкери використовують для зберігання нафти, оскільки наземні ємності вже переповнені. Станом на 17 квітня запаси нафти в США складали 518,6 млн барелів, що майже сягає рекордного рівня 2017 року 535 млн барелів.

 

Червневі ф’ючерси на нафту марки WTI на біржі в Лондоні впали на 56% до 10,9 $/барель, а на нафту марки Вrent – на 13% до 18,9 $/барель.

 

Викликане пандемією Covid -19 різке скорочення попиту на нафту призвело до надлишку пропозицій, тому фізичні резерви зберігання вичерпані по всьому світу, внаслідок чого червневі котирування знову можуть впасти до від’ємних значень.

 

Поступове скасування карантинів та відновлення економік почнеться не раніше червня-липня, тому ринок нафти й надалі залишатиметься переповненим. Експерти вважають, що часткове скасування карантинів не призведе до різкого збільшення попиту на нафту, оскільки частина людей залишиться працювати віддалено, а активно мандрувати туристи поки що не ризикуватимуть. Більша частина людей залишатиметься вдома, тому попит на автомобільне пальне, який є основною складовою світового попиту на нафту, й надалі буде низьким.

 

Падіння цін на нафту обумовлене активним нарощуванням видобутку на тлі різкого скорочення попиту, починаючи з 2014 року, коли автомобілевиробники почали активно переходити на альтернативні джерела енергії. Якщо у 1970-х роках нафта забезпечувала 50% світової потреби у енергоресурсах, то наразі цей показник знизився до 30%. Тому кожний новий електромобіль стає цвяхом у кришку труни нафтової ери. Нагадаємо, що колишній міністр енергетики Саудівської Аравії Ахмед Заки Ямані досить давно попереджав, що «кам’яний вік закінчився не через нестачу каміння, тому й нафтова ера завершиться задовго до того, як світові запаси нафти вичерпаються».

Коментарі відвідувачів (0):