Ціна пшениці на європейському та американському ринку

2015-11-20 14:04:13
Ціна пшениці на європейському та американському ринку

Після тривалого періоду пасивності потрохи починають зростати обсяги експортних продажів м’якої пшениці європейського виробництва. На поточному тижні Єврокомітет по зерновим затвердив ліцензії на експорт до третіх країн 636 тис. тон м’якої пшениці. Цей обсяг став найбільшим тижневим результатом з початку експортного сезону та на 58,6 % перевищив показник попереднього тижня.

 

 Поки що недостатньо високою в експортних обсягах європейської пшениці є доля французького зерна, хоча вона поступово зростає і наразі складає 25,6 %. Покращення експорту відбулося за рахунок інших країн-експортерів, серед яких все вагомішими стають досягнення Польщі та країн Балтійського регіону.

 

 Загалом з початку експортного сезону Єврокомітет по зерну видав ліцензії на експорт 8,17 млн. тон, що на 29 % менше, ніж було видано на аналогічний період минулого року. На минулому тижні цей показник відставав від минулорічного на 31 %.

 

Ринок американської пшениці розвернувся догори.

 Підсумки експортного тижня надали поштовху пшеничним торгам наприкінці четверга. Всупереч песимістичним прогнозам аналітиків результати тижневих продажів виявилися другими найбільшими в поточному сезоні.

 

Грудневі котирування американської пшениці виросли:

  • на 2,76 $/тону до 180,32 $/тону на на м’яку пшеницю SRW в Чикаго,
  • на 1,38 $/тону до 169,94 $/тону на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті,
  • на 3,22 $/тону до 186,93 $/тону на тверду пшеницю HRS в Мінеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):