Ціна нафти сягнула найнижчого за 11 років рівня

2015-12-21 12:22:20
Ціна нафти сягнула найнижчого за 11 років рівня

Ціна нафти Brent перетнула відмітку 36,2 $/барель, що була зафіксована в липні 2004 року, побивши, таким чином, одинадцятирічний рекорд.

Головним фактором, який призвів до такого падіння, експерти називають перенасиченість нафтового ринку пропозиціями. Згідно оприлюдненої на минулому тижні статистичній інформації, в нафтових сховищах США наразі зберігається найбільша за останні 85 років кількість нафти. До того ж американський конгрес відмінив заборону на продаж нафти, що існувала на протязі 40 років.

 

 

На протязі останніх трьох тижнів ціни на різні сорти нафти почали відчутно знижатися. Аналітики пов’язують це із ціновими суперечками між США та країнами, що входять до складу ОПЕК, насамперед, Саудівською Аравією.

 

 

В ході останнього засідання представників країн ОПЕК було прийняте рішення не обмежувати обсяги видобутку нафти. Наразі країнами ОПЕК щодоби видобувається приблизно 20-30 млн. барелів нафти. Саудівська Аравія має наміри збільшити власну присутність на світовому ринку нафти, потіснивши на ньому американські корпорації, які збільшували видобуток «чорного золота» на протязі останніх років, використовуючи нові «сланцеві» технології.

Міністр енергетики Росії О. Новак оцінює рівень видобутку нафти російськими компаніями в межах 10,7 млн. барелів на добу та за підсумками року очікує збільшення виробництва приблизно на 1,4 %.

 

 

Крім того, обсяг пропозицій на світовому ринку нафти найближчим часом значно збільшиться за рахунок зняття санкцій з Ірану, який вже готується розпочинати експорт власної нафти з першого кварталу 2016 року.

 

 

Проте світовий попит на сиру нафту наразі залишається доволі кволим, особливо на тлі зниження динаміки розвитку економіки Китаю та зменшення попиту з боку невеликих країн, що розвиваються.

Коментарі відвідувачів (0):