Ціна кукурудзу зростає через затримку сівби в США та відсутність опадів в Бразилії

2018-05-02 12:17:03
Ціна кукурудзу зростає через затримку сівби в США та відсутність опадів в Бразилії

У понеділок та вівторок на торгах в Чикаго липневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 2,5%, перетнули психологічну планку 4 $/бушель та наразі торгуються по 159,44 $/т.

 

Аналітики вважають, що через затримку сівби кукурудзи в США та прогноз сухої погоди в Бразилії на найближчі дні ціна продовжить зростати й на цьому тижні.

 

Сівба кукурудзи в США за тиждень прискорилася завдяки теплій погоді, але загалом посіяно лише 17% площ проти 27% в середньому за 5 років та 32% на аналогічну дату минулого року. Сходи отримані на 3% площ в порівнянні з 6% в середньому на цю дату. Опади, які прогнозують на середу та четвер, можуть знову затримати сівбу кукурудзи, тому трейдери побоюються, що фермери будуть змушені скоротити посівні площі під кукурудзою за рахунок площ під соєю.

 

В Бразилії, де задля наповнення зерна кукурудзи другого врожаю наразі вкрай потрібні опади, на наступні 8 днів обіцяють високу температуру та суху погоду. Після посухи в Аргентині, яка зменшила врожай кукурудзи та сої, погода в Бразилії та прогноз врожаю кукурудзи будуть суттєво впливати на ціни в найближчій перспективі.

 

Підтримав ціни на кукурудзу звіт USDA про нарощування обсягів переробки кукурудзи на етанол на тлі зростання цін на нафту.

 

На етанол у квітні було перероблено 12 млн т кукурудзи, що на 9,1% перевищує показник березня та на 2,72% показник квітня минулого року.

 

Протягом останнього тижня США експортували 1,465 млн т кукурудзи, що на 15,7% поступається рівню минулого тижня, але на 29,55% перевершує відповідний показник минулого року.

 

В понеділок кукурудза в Парижі подорожчала на 2 €/т та торгується на рівні 165,5 €/т або 198,68 $/т для поставок в червні. Ціни підтримує зниження курсу євро до рівня 1,2 €/$.

 

Погода в Україні та Росії була суха та тепла, що дозволило виробникам наростити темпи сівби, а тривалі вихідні стануть драйвером зростання цін на зернові, оскільки трейдери активізують закупівлю необхідних для експорту партій зерна.